baneris leidinys

Pasibaigus rajoniniam olimpiadų etapui dalis mokinių kviečiami į Lietuvos moksleivių olimpiadų finalus. Lukšių Vinco Grybo gimnazijos moksleiviai jau ne pirmus metus dalyvavo respublikinėje astronomijos olimpiadoje, kuri šiemet vyko balandžio 19–21 d.

Šiais metais 5–8 klasių grupėje į finalinį etapą buvo pakviesti dalyvauti trys Lukšių Vinco Grybo gimnazijos jaunieji astronomai: aštuntokas Faustas Šarkanas, šeštokai Urtė Vizgirdaitė ir Arnoldas Jančius. Olimpiadą sudarė dvi dalys: teorinė ir praktinė. Teorinė dalis vyko Vilniuje, o praktinė, kurioje moksleiviams reikėjo parodyti savo gebėjimus atliekant užduotis naudojantis teleskopu, – Kaltanėnuose.
 
Minėti moksleiviai pagirtinai atstovavo savo gimnazijai ir rajonui. Faustas Lietuvos astronomijos olimpiadoje užėmė ketvirtą vietą, Urtė šeštą, o Arnoldas buvo septintas. Verta paminėti, kad Kaltanėnuose, atliekant praktines užduotis su teleskopu, Fausto rezultatas buvo antras, o Urtės trečias. Kadangi Urtė ir Arnoldas tokio lygio olimpiadoje dalyvavo pirmą kartą ir buvo jauniausi olimpiados dalyviai, jų pasiekimai verti ypatingo pagyrimo.

Mokinius olimpiadai ruošė Lukšių Vinco Grybo gimnazijos fizikos mokytojas, astronomijos būrelio vadovas Antanas Burkšaitis.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti


Paskutinės naujienos

Reklama


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos