baneris leidinys

darzelis zala
Nuotr. Darželio administraciją stebina, kad vaikų nuo vandalizmo neatbaido net vaizdo stebėjimo kameros, kuriuose užfiksuoti jų „žygdarbiai“.

Gintarė MARTINAITIENĖ

Šakių lopšelio-darželio „Klevelis“ teritorija nuniokojama ne pirmą kartą, tik įstaigos administracija vis vengdavo apie tai kalbėti. Šįkart nusprendė netylėti, nes kantrybės taurė perpildyta, nusivylimas tokiu elgesiu didžiulis, nes tvarkant aplinką įdėtas darbas dažnai nueina perniek. Štai paskutiniąja lauke įkurta kūrybine erdve darželinukai net nespėjo pasidžiaugti – po savaitgalio ji buvo nusiaubta.

Pasak darželio pavaduotojos ugdymui Eglitos Plaušinienės, į darželio teritoriją aplinkinių daugiabučių namų vaikai ateina dažnai. Jie čia renkasi pasėdėti vakarais, dūksta savaitgaliais.

„Šiuo atžvilgiu esame labai nedėkingoje vietoje, nes aplink daugiabučiai, prie kurių nėra žaidimų aikštelių, be to, labai žema mūsų tvora, per kurią jie tiesiog peršoka. Ši situacija žinoma ir rajono valdžiai, Švietimo skyriui – direktorė gal nuo 2010-ųjų kreipiasi, bet paaiškinama, kad aukštesnei tvora nėra finansinių galimybių“, – sako E. Plaušinienė, patikslinusi, kad dažniausiai darželio teritorijoje siautėja penki–šeši gal 6–12 metų vaikai.

Ji svarsto: jei teritorija būtų aptverta aukštesne tvora, būtų normalūs vartai, galbūt ir vaikai čia taip nesibrautų.

Paskutiniojo balandžio savaitgalio išdaigos, matyt, patraukė ir praeivių dėmesį, nes pilietiškas žmogus iškvietė policijos pareigūnus, dėl nuniokotos aplinkos pirmadienį atėjusi į darbą į pareigūnus kreipėsi ir pati pavaduotoja. Pasak jos, su kai kurių vaikų tėvais pareigūnai jau kalbėjo, nes juos atpažino iš vaizdo stebėjimo kameromis daryto įrašo. Stebėtina, tačiau vaikų nuo vandalizmo jos neatbaido, nors įspėjimai, kad teritorija stebima, kabo.

Vaikai ne tik mėgsta suptis ant šalimais augančių gluosnių, bet po kelis sulipa ant pavėsinių stogų, juos laužo, ant jų šokinėja, šalia, būna, atlieka ir gamtinius reikalus, prišiukšlina. Be to, rudenį kartu su tėvais teritorijoje buvo sodinti klevai, tačiau medeliai jau be atraminių bambukinių kuoliukų, kuriuos ištraukę vaikai žaisdami naudoja kaip kovinius ginklus. Yra ir išrautų augalų. Išlaužyta ir šalia pastato auganti gyvatvorė, kuri vargu ar atsigaus ir bus, kokia buvo.

„Kaip mums paaiškinti vaikams? Prieš tai visi tvarkėme aplinką, penktadienį įrengėme kūrybinę erdvę – pakabinome lentas, ant kurių galima piešti kreidelėmis, pritvirtinome žaidimams kompiuterių klaviatūras, bet mūsų vaikai tuo nepasidžiaugė nė dienos“, – nusivylimo neslėpė darželio pavaduotoja.

Ji sakė, kad ypač didelė moralinė žala: nusvyra rankos, kai pamatai taip niokojamą aplinką. Štai ir dabar darželis turi minčių bei planų įrengti naujų kūrybinių erdvių, prašo ir tėvelių prisidėjimo, kad aplinka mažyliams būtų kuo patrauklesnė, tačiau bijo rizikuoti, kad ir šios pastangos nenueitų perniek.

„Jau nežinome, kaip apsiginti. Norime, kad mūsų aplinka tiesiog nebūtų niokojama. Kai buvo sargai, dar buvo geriau, o dabar tikrai siaubas. Yra buvę, kad bandome sudrausminti, liepiame išeiti iš teritorijos, tačiau ir atsikalbinėjimo, ir necenzūrinių žodžių pasipila“, – pasakojo E. Plaušinienė.

Šakių policijos komisariato Veiklos skyriaus viršininkė Ramunė Girdauskienė patikslino, kad įvykis fiksuotas, pradėta administracinių nusižengimų teisena, o tolimesni veiksmai priklausys nuo aplinkybių, kol kas žala nenustatyta ir nepateikta.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti


Paskutinės naujienos

Reklama


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos