baneris leidinys

Šakių rajono savivaldybės jaunimo kūrybos ir sporto centras (JKSC) džiaugiasi, kad šiais metais sėkmingai tęsė mokymo plaukti projektą „Mokėk plaukti ir saugiai elgtis vandenyje – 2018“.

Šiemet, kaip ir pernai, padedant gausiam būriui rėmėjų bei privačiam partneriui, pavasario semestre pamokas nemokamai galėjo tęsti net 389 vaikai iš Alytaus, Kaišiadorių, Biržų, Šakių, Marijampolės, Mažeikių ir Telšių rajonų. Šakių rajone nemokamai plaukė 122 moksleiviai iš septynių ugdymo įstaigų.
 
„Beveik pusė šalies savivaldybių neturi tinkamų mokyti plaukti baseinų, todėl daugeliui atokiau gyvenančių vaikų šis projektas yra vienintelė galimybė dalyvauti plaukimo pamokose, kurias veda kvalifikuoti specialistai”, – sako JKSC direktorė Roma Paškevičiūtė, pridūrusi, kad svarbu ir tai, jog projekto metu mokiniai gerina savo fizinę būklę, mokosi pasitikėti savimi bei jausti atsakomybę už savo veiksmus vandenyje.

Projektas truko ištisus mokslo metus. Projekte dalyvavę vaikai priprato prie vandens aplinkos, išmoko sulaikyti kvėpavimą ir orientuotis po vandeniu, atlikti įkvėpimo ir iškvėpimo į vandenį pratimus, slinkti ant krūtinės ir nugaros, atlikti šuoliuką į vandenį nuo bortelio, plūduriuoti horizontalioje ir vertikalioje padėtyje, keisti kūno padėtį bei kitų naudingų įgūdžių. Apie dalyvavimą projekte kiekvienam vaikui primins Lietuvos plaukimo federacijos pažymėjimas, kuriame nurodyti jo įgyti įgūdžiai.

Pasibaigus projektui, gegužės 18 d., LSU Kėdainių „Aušros“ progimnazijos baseine vyks baigiamoji plaukimo šventė vaikams, kurios metu bus įvertinti vaikų pasiekimai mokantis plaukti. Šakių rajono savivaldybei atstovaus Šakių „Varpo”  mokyklos plaukikų komanda.

„Draugo” inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti


Paskutinės naujienos

Reklama


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos