baneris leidinys

paskutinis skambutis
Nuotr. Šiemet Šakių „Žiburio“ gimnazistai pasivažinėjimus miesto gatvėmis pakeitė eisenomis.


Ketvirtadienį paskutinis skambutis nuskambėjo 335 mūsų rajono gimnazistams ir Marijampolės profesinio rengimo centro Kudirkos Naumiesčio skyriaus abiturientams. Jau tapę tradicija, kad mokyklą baigiantys mokiniai drauge su savo auklėtojais šėlsta gatvėmis, sukeldami mieste chaosą.
 
Šakių gimnazistai nuo praėjusių metų daug santūresni – jų pasivažinėjimus pakeitė eisenos.

Apskritai šiais metais abiturientai mažai važinėjo miesto gatvėmis. Jie paėmė savo auklėtojus iš namų ir nuvežė į J. Lingio parką, iš kur ir nusidriekė jų eisena šaligatviais.

Apie Paskutinio skambučio šventės saugumą pakalbinta Šakių „Žiburio“ gimnazijos direktorė Jūratė Mozūraitienė pripažino, kad abiturientų eisenos šaligatviais yra saugesnės nei pasivažinėjimai ir nors draudimo tokiam pasivažinėjimui iš policijos pusės nebuvo, pasak pašnekovės, reikia suprasti, jog yra Kelių eismo taisyklės, kurių privaloma laikytis. Dėl neatsargių paskutinio skambučio pasivažinėjimų kasmet nutinka skaudžių nelaimių, kurios pasibaigia sužalojimais ar net mirtimi. Šie metai ne išimtis. Kaune abiturientas nesuvaldė BMW automobilio ir užvažiavęs ant šaligatvio partrenkė nepilnametį pėsčiąjį.

Nesaugūs ir moksleivių pasivažinėjimai, kai išlendama per automobilio langą ar liuką. Buvo girdėti suaugusiųjų pasvarstymų, ar po 12 metų mokslo mokiniai tik tiek įgyja proto. O į mūsų kraštą atvykę užsieniečiai, matydami tokius vaizdus, stveriasi už galvų ir klausia, kur mūsų policija.

Daug metų, nenorėdami gadinti jauniems žmonėms šventės, policijos darbuotojai stengėsi pro pirštus pažvelgti į pažeidimus, daromus per paskutinių mokslo metų dienos šventes. Ko gero, reikėtų sureaguoti principingai ir griežtai.

Nuskambėjus paskutiniam skambučiui, abiturientams pagrindinė brandos egzaminų sesija mokyklose dar truks iki birželio 22 d., kada jie laikys paskutinį chemijos valstybinį brandos egzaminą. Norint gauti brandos atestatą, šiemet reikia išlaikyti privalomą lietuvių kalbos ir literatūros bei dar vieną pasirinktą brandos egzaminą.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti


Paskutinės naujienos

Reklama


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos