baneris leidinys

Birželio 28–liepos 1 dienomis Plokščių mokyklos-daugiafunkcio centro mokytojos Jolita Puidokienė ir Neringa Motiejaitytė bei mokinys Lukas Sabeckas dalyvavo Tartu mieste (Estija) vykusiuose Baltijos regioninės vasaros akademijos mokymuose. Pagrindinė akademijos idėja – padėti kurti tokias mokyklas, kuriose visi jaustųsi reikalingi ir saugūs.
 
Į akademijos mokymus atvyko 12-os mokyklų komandos iš Latvijos, Estijos ir Lietuvos. Lietuvai atstovavo keturios mokyklos – dvi iš Radviliškio miesto bei rajono, Panevėžio miesto ir Plokščių. Kiekvienos mokyklos komanda diskutavo, kokios problemos aktualios jų įstaigoje, kurias iš jų galima sumažinti taikant demokratinio ugdymo principus. Tad vienas iš mokymo uždavinių – sukurti planą projekto, kuris bus įgyvendintas per artimiausius mokslo metus.

Plokščių mokyklos-daugiafunkcio centro komanda apsvarstė galimybę į mokyklos neformalių veiklų planavimą, organizavimą ir refleksiją įtraukti mokinius, išgirsti jų pasiūlymas, nuomonę, idėjas, leisti jiems daugiau kurti, veikti, kad mokiniai labiau jaustųsi įsipareigoję dalyvauti mokyklos veiklose. Panašias problemas gvildeno ir kitos mokyklos, norinčios aktyvesnių socialinių partnerių, tėvų, bendruomenės, mažesnio susiskaidymo didelėse ir ypač dvikultūrėse mokyklose.

Keturias dienas vykusiuose mokymuose buvo labiau gilinamasi į žmogaus teises ir kompetencijas, reikalingas kuriant mokykloje demokratinę kultūrą, į komandos formavimo ir lygiaverčio bendradarbiavimo tarp komandos narių principus. Kalbėta apie tai, kaip diskutuoti su mokiniais prieštaringomis temomis, nenuvertinant skirtingų nuomonių.  

Šis susitikimas buvo tik dalis veiklų, kurios bus vykdomos ateinančiais mokslo metais.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti


Paskutinės naujienos

Reklama


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos