baneris leidinys

baltosios pirstines luksiai
Nuotr. Savanorės džiaugėsi daugiau sužinojusios apie nederamą elgesį rinkimų metu ir pačios stebės, ar rinkimai vyks skaidriai. Iš kairės: Smiltė Bataitytė, Rugilė Raudžiūtė, Deimantė Bakaitytė, Rasa Kriščiūnaitė, Viltė Kutaitė.


Rugsėjo 9 dieną Lukšių Vinco Grybo gimnazijoje vyko visuomeninės organizacijos ,,Baltųjų pirštinių“ dirbtuvės „Skaidrūs Zanavykų rinkimai“. Mokymus vedė „Baltųjų pirštinių“ vadovė Marija Šaraitė.
 
Dirbtuvių metu savanoriai išgirdo, kad pilietinė iniciatyva susibūrė po 2012 m. pirmojo rinkimų turo į Seimą. Tai buvo kaip atsakas pastebėtiems masiniams balsų pirkimų ir korupcijos atvejams. Mokymų metu savanorės buvo mokomos apie galimus tris pažeidimų tipus: balsuotojų papirkinėjimą, komisijos narių nederamą elgesį bei agitaciją.

Tiesa, savanorių gretos nebuvo itin gausios – mokymuose dalyvavo penkios Lukšių Vinco Grybo gimnazijos moksleivės. Jos buvo supažindintos ir su artėjančių rinkimų specifika, mokomos, kaip atpažinti pažeidimus ir pan. Merginos sako supratusios, kad, norint užtikrinti skaidrius rinkimus, darbo įdėti reikia išties daug.

„Man dirbtuvės buvo tikrai informatyvios ir naudingos. Nors savanoriavau „Baltosiose pirštinėse“ 2016 m., bet mokymuose sužinojau dar daugiau apie galimus pažeidimų tipus, Marija pasidalino savo patirtimi, o aš gavau daug motyvacijos veikti ir būti dar aktyvesnei“, – mintimis po mokymų dalijosi Deimantė Bakaitytė.

Savanoriai darbus pradės jau rugsėjo 12 d. ir stebės rinkimus iki pat rezultatų paskelbimo.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti


Paskutinės naujienos

Reklama


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos