baneris leidinys

tau dekanes
J. Vaikšnoro nuotr.: Trečiojo amžiaus universiteto rektorė Margarita Liukaitienė (viduryje) ir šešių fakultetų dekanės pradėti naujus mokslo metus pasirengusios.


Asta Saulė ŠULSKYTĖ

Nuo spalio 1 d. į studijas pakvies Trečiojo amžiaus universitetas (TAU), išpildęs daugelio vyresnio amžiaus žmonių svajones. Apie naujoves ir rajono senjorų susidomėjimą šiuo mokslo židiniu kalbėjomės su universitetui vadovaujančia Šakių „Žiburio“ gimnazijos direktorės pavaduotoja Margarita Liukaitiene ir Psichologijos fakulteto dekane Diana Jazukevičiene.

Trečius veiklos metus skaičiuojantis TAU šiemet kviečia studijuoti šešiuose fakultetuose. Kaip informavo M. Liukaitienė, keturiuose iš jų – Psichologijos, Menų (dekanė Vilma Frančiakienė), Istorijos-filosofijos (dekanė Asta Urbaitienė) ir Kalbų (dekanė Danutė Aniulienė) niekas nesikeitė, o štai Sveikos gyvensenos fakultetas perkrikštytas į Gamtos (dekanė Birutė Bendoraitienė).

„Taip pat įsteigtas naujas – Kultūrologijos fakultetas, kuriam vadovaus Odeta Vasiliauskaitė. Jame bus kryptingiau dėstoma kultūra ir jos istorija“, – supažindino universiteto rektorė. – Visi fakultetai, išskyrus Kultūrologijos, šiemet turės ir pirmakursių, ir antrakursių studentų.“

Pasak jos, susidomėjimas studijomis TAU pranoko visus lūkesčius.

„Nors iš pradžių buvo manyta, kad viename fakultete, susirinkus 40 studentų, bus braukiamas brūkšnys ir daugiau nepriimama, tačiau kaip gali pasakyti tokiam žmogui, kuriam jau apie 90 metų, kad jis jau netelpa ir galėtų metus palaukti. Taip studentai rašosi, rašosi ir žiūrim, kad viename iš populiariausių Gamtos fakultete jau 52 pirmakursiai, o kur dar būrys antrakursių“, – skaičiavo M. Liukaitienė.

Psichologijos, Istorijos-filosofijos ir Kultūrologijos fakultetuose kol kas vienodai, po 34 studentus. Į Menų fakultetą kol kas užsiregistravo aštuoni pirmakursiai, tačiau jis turi dar apie 10 antrakursių. Pernai didžiausio susidomėjimo sulaukęs Kalbų fakultetas – prie jo prisijungė apie 100 žmonių – ir šiemet muša visus rekordus. Anglų kalbos kursų sąrašuose – 56 pirmakursiai, plius antrakursiai. Kadangi iki rugsėjo 28 d. dar vyksta priėmimas į visus fakultetus (išskyrus Kultūrologijos), rezultatas gali keistis.

Kaip paaiškėjo, vieni ateina dar kartą studijuoti tame pačiame fakultete, kiti renkasi kitą dalyką. Yra studentų, kurie lanko ne vieną fakultetą, o du ar tris. Kalbų fakultetuose mokymai vyksta pirmadienį ir trečiadienį po darbo, tad kitiems lieka antradieniai, ketvirtadieniai ir penktadieniai, o į ekskursijas vykstama šeštadieniais.

„Į universitetą priimame ne tik senjorus, bet ir jaunesnius žmones. Kodėl jiems reikia tiek metų laukti, kol galės patekti į TAU, – stebėjosi M. Liukaitienė. – Iš pradžių Marijampolės universitetas į mus žiūrėjo skeptiškai ir priėminėjo 54+, o šiemet jie taip pat pasiskelbė, kad priima 45+.“

Šiokios tokios naujovės atsirado ir mokslo mokesčių sistemoje. Stojamasis mokestis vienam žmogui išliko toks pat – 10 eurų dvejiems metams, o fakultetų pakilo iki 20 eurų.

„Šį mokestį pakėlėme todėl, kad norime savo studentams užtikrinti studijų kokybę. Be abejo, turime puikių vietinių lektorių, tačiau norime pasikviesti ir kitų, atvažiuojančių, o jiems už paskaitas turime susimokėti, – paaiškino D. Jazukevičienė. – Žiūri kokią laidą ar naršai internete, randi, susidomi ir svarstai – gal mūsų žmonėms patiktų?“

„Jaudulys visada didelis. Prie žmonių reikia prisitaikyti. Kai kurie jaučia kompleksą dėl savo sveikatos, tad, važiuojant į ekskursijas, visada akcentuoju, kiek reikės vaikščioti, kad senjorai įvertintų savo galimybes, – patikino Psichologijos fakulteto dekanė. – Mes bendradarbiaujam su UAB „Autobusų parku“, jų puikūs vairuotojai užveža visur, kur tik įmanoma. Net į piliakalnio viršų. Tad tie, kas negali užlipti, bent kartą gali pasidairyti nuo jo viršaus.“   

Pasak universiteto vadovės, visos dekanės, dirbančios už ačiū, nemokamai, yra savo srities fanės, nes dirbti tokį darbą reikia pasiaukojimo ir atsakomybės. Pagrindinis TAU vadovų principas – kokybė ir darbas komandoje.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti


Paskutinės naujienos

Reklama


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos