baneris leidinys

suolai klase
Nuotr. Šiandien nei Šakių „Varpo“ mokykloje, nei Šakių „Žiburio“ gimnazijoje pamokos nevyksta – mokytojai profesinės dienos proga išsirašė laisvadienį.

Asta Saulė ŠULSKYTĖ 

Spalio 5-oji – Tarptautinė mokytojų diena. Šiandien ji minima netradiciškai. Nebus nei bendros šventės, kurios metu mokytojams būdavo įteikiama gausybė Padėkos raštų, nei bendro koncerto, nei bendrų vaišių. Nepaisant to, mokytojai švenčia atskirai. Kai kurios mokyklos nedirba visai. Jei prieš septynerius metus, išsirašę laivadienį rajono mokytojai keliavo po Lietuvą, tai šiandien vyksta kiek tolėliau – į kaimyninę Lenkiją.  

Nors bendros šventės rajono mokytojai šiemet nesulaukė, tačiau be sveikinimų neliko. Rajono savivaldybės Švietimo, sporto ir jaunimo reikalų skyriaus darbuotojai vakar ir šiandien važinėja po švietimo įstaigas. Jiems, kaip įprastai, reikia išdalyti Padėkos raštus. Vien Švietimo skyrius parašė 48, rajono savivaldybės meras – 31 padėką.

Tradiciškai rajoną pasiekė ir Švietimo ir mokslo ministerijos raštai. Šįsyk pagerbti keturi rajono pedagogai – „Žiburio“ gimnazijos direktorė Jūratė Mozūraitienė bei gimnazijos ekonomikos ir verslo vadybos mokytoja Daiva Palukaitienė, Gelgaudiškio pagrindinės mokyklos direktorės pavaduotoja ugdymui Lilija Ūsienė, Plokščių mokyklos-daugiafunkcio centro biologijos mokytoja Rūta Samajauskienė.

Mokytojų dieną rajono pedagogai mini savose mokyklose. Vieni apsiriboja sutrumpintomis pamokomis, kiti pamokų vedimą perduoda mokiniams, treti, kaip prieš septynerius metus, visai bėga iš pamokų. Šakių „Varpo“ mokyklos mokytojai išvyko į Augustavą – Lenkijos „Šiaurės Veneciją“ – pasiplaukioti 1824–1839 m. nutiestu Augustavo kanalu. Šakių „Žiburio“ gimnazijos pedagogai leidžia laiką Gdanske (Lenkijos miestas prie Baltijos jūros), kuris dėl gausybės šiuolaikinių muziejų dar vadinamas tikru kultūros lobynu.

Minėtos ugdymo įstaigos šiandien uždarytos, pamokos nevyksta nė vienai klasei. Net abiturientams, kuriems svarbi kiekviena mokykloje praleista ir naujų žinių teikianti diena. Su mumis susisiekė tėveliai, nelabai patenkinti tokiais švietimo įstaigų sprendimais.

„Nesuprantu. Kodėl? Kokios gali būti laisvos dienos, jei tai nėra valstybinė šventė? – klausė vieno mokinio mama. – Nepritariu tam. Tai gal ir kitų profesijų žmonės per profesines šventes tegul laisvadienius ima? Gal ugniagesiai tegul tą dieną negesina gaisrų, medikai užrakina ligoninių duris? Na, visiška nesąmonė.“

Paaiškėjo, kad buvo ir tokių tėvelių, kurie išgirdę, kad penktadienį jų vaikams nereikės eiti į mokyklą ir nebus pamokų, jais tiesiog nepatikėjo. Puolė aiškintis, kaip yra iš tikrųjų. Pagaliau įsitikinę, kad tai tiesa, negalėjo suprasti, kodėl kažkur išvykti pedagogai negali po pietų ar savaitgalį.

„Pernai streikavo ir pamokų nevedė, šiemet profesinę dieną švenčia, o kur ugdymas? Kur vaikų interesai? – piktinosi kita šakietė. – Tiesiog noriu, kad vaikas savaitės dienomis mokytųsi, o ne namie sėdėtų, nes mokytojai laisvadienį išsirašė. Pikta.“
Savivaldybės Švietimo, sporto ir jaunimo reikalų skyriaus vedėjas Elvydas Pauliukėnas teigė žinąs, kad vieni mokytojai dirbs, kiti važiuos į ekskursijas, nes „dabar jie kaip nori, taip ir pasitvarko savo mokymo procesą“.

„Tą dieną nedirbs, tai dirbs kurią kitą dieną. Kiekviena mokykla susigalvoja savaip, kada švęst, o kada pamokas daryt. Jiems nereikia kažkokių specialių mūsų leidimų“, – patikino skyriaus vedėjas.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti


Paskutinės naujienos

Reklama


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos