baneris leidinys

svietimo tinklo pertvarkos grupe
Nuotr. Rajono švietimo įstaigų tinklo pertvarkos grupė nemažai dėmesio skyrė rajono mokykloms-daugiafunkciams centrams.


Asta Saulė ŠULSKYTĖ

Praėjusių metų gruodžio pabaigoje posėdžiavusi rajono švietimo įstaigų tinklo pertvarkos grupė dar kartą sugrįžo prie svarbiausių, tačiau jau ir anksčiau svarstytų klausimų. Netolimoje ateityje bus sprendžiamas Žvirgždaičių progimnazijos, Slavikų pagrindinės mokyklos, rajono mokyklų-daugiafunkcių centrų ir Gelgaudiškio vaikų darželio „Eglutė“ likimas.

Mokyklų tinklo pertvarkos plane buvo numatyta, kad nuo 2019m. rugsėjo Žvirgždaičių progimnazija, kuriai vadovauja Gintautas Pranskaitis, taps Griškabūdžio arba Kudirkos Naumiesčio Vinco Kudirkos gimnazijos pagrindinio ugdymo skyriumi. Pasak rajono savivaldybės mero Edgaro Pilypaičio, formaliai reikia atsiklausti mokyklos bendruomenės, prie kurios gimnazijos jie norėtų jungtis. Tiesa, mero teigimu, jau yra žinoma, kad jie labiau linksta prie Griškabūdžio gimnazijos, mat į šią gimnaziją daugiau vaikų vyksta tęsti mokslų, nepaisant to, susitikimas su Žvirgždaičių bendruomene planuojamas artimiausiu metu, kad būtų įsitikinta, ar tikrai jiems šis variantas tinkamiausias.

Rajono švietimo įstaigų tinklo pertvarkos grupė nemažai dėmesio skyrė rajono mokykloms-daugiafunkciams centrams. Nors posėdyje buvo svarstytas rajono mokyklų-daugiafunkcių centrų apjungimas, tačiau, E. Pilypaičio teigimu, kol kas apsistota ne prie pačių įstaigų, o tik prie jų valdymo apjungimo, nes taip pagal visas taisykles būtų geriau ir finansiškai daugiau išlošta.

„Greičiausiai Kriūkų mokyklos-daugiafunkcio centro direktorė eis abiejų – ir Kriūkų, ir Plokščių mokyklos-daugiafunkcio centro – direktorės pareigas“, – svarstė meras.

Šiuo metu Plokščiuose, iš darbo išėjus ilgametei vadovei Nijolei Bitinienei, laikinai direktorės pareigas eina direktorės pavaduotoja ugdymui Neringa Motiejaitytė.

Posėdyje buvo kalbėta ir apie tai, kad ateinančiais mokslo metais Slavikų pagrindinėje mokykloje, kuriai vadovauja Juozas Rakickas, bus nekomplektuojama devinta klasė, tačiau dešimta dar bus komplektuojama, o 2020 m., dešimtokams užbaigus pagrindinio ugdymo programą, mokykla bus reorganizuojama į Šakių „Varpo“ mokyklos pagrindinio ugdymo skyrių. Tačiau, pasak rajono vadovo, sprendimo kol kas dar nėra, o jei ir būtų, rajono švietimo įstaigų tinklo pertvarkos grupės sprendimas yra tik rekomendacinio pobūdžio, viską sprendžia taryba.

„Dar reikėtų pasikalbėti su pačia Šakių „Varpo“ mokyklos vadovybe, nes tokio pobūdžio skyriai ir finansiškai, ir visais kitais atžvilgiais smukdo motininę įstaigą. Tad čia reikėtų pasverti daug dalykų, kad kokybės atžvilgiu nebūtų pakenkimo“, – paaiškino E. Pilypaitis, pridurdamas – kad ir kaip gerai tvarkosi Slavikai, bet valdymo finansavimo problemos vis tiek išlieka, nes direktoriaus atlyginimui pinigų neužtenka.

Kita vertus, abi mokyklas skiria nemažas atstumas. Meras apgailestavo, kad ministerija negalvoja apie tokius dalykus, nes vienoks mokyklų tinklo optimizavimas yra dideliame mieste, kur atskiruose kvartaluose yra po ugdymo įstaigą, kitas – regionuose, kur mokyklas skiria dešimtys kilometrų, o taisyklės galioja vienos ir tos pačios.

Tinklo pertvarkos plane taip pat numatyta ir Gelgaudiškio vaikų darželio „Eglutė“, kuriai vadovauja Vilma Vidrienė, reorganizacija į Gelgaudiškio pagrindinės mokyklos ikimokyklinio ugdymo skyrių. Čia, kaip ir Slavikuose, pagrindinis argumentas – valdymo lėšos. Nors manoma, kad reorganizacija turėtų būti padaryta ne anksčiau, kaip rugpjūčio mėnesį, E. Pilypaičio manymu, delsti nereikėtų, mat čia užprogramuoti dideli finansiniai nuostoliai.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


spa purslai drg

traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos