baneris leidinys

gaisrine vaikai
Nuotr. Vaikai įvairią techniką galėjo apžiūrėti iš arti, čia pat tarnybos kieme liejosi vanduo, parodyta, kaip vyksta gesinimo darbai.

Gegužės 7 d. darželinukai ir pradinukai skubėjo į Šakių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos patalpas, kur sienos buvo nukabinėtos jų pačių ir draugų pieštais piešiniais – čia vyko 16-asis piešinių ir rašinių konkursas, kuriame, kaip ir kasmet, vaikai gausiai dalyvavo.
 
Šakių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos organizuotame konkurse šiais metais buvo pateikti 304 piešiniai ir du rašiniai iš įvairių rajono priešmokyklinio ir pradinio ugdymo įstaigų. Neįsigilinę į konkurso sąlygas darbų pateikė ir kelių penktų–šeštų klasių moksleiviai. Jiems konkurso organizatorius, Šakių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vyresnysis inspektorius Rolandas Pavalkis palinkėjo būti atidesniems ir užleisti vietą mažesniesiems, tačiau šiais metais jų darbeliai buvo įvertinti kartu su kitais. Geriausių darbų autoriai buvo apdovanoti padėkomis bei smulkiomis dovanėlėmis. Iš 306 konkurso dalyvių 33 vaikai buvo apdovanoti diplomais, o likusiems atiteko padėkos raštai. R. Pavalkis padėkojo moksleivių aktyvumą skatinantiems mokytojams bei piešiantiems vaikams už jų kūrybiškumą. Pasižvalgius po piešinių parodą, stebino moksleivių kūrybiškumas ir originalumas – vienus piešinius vaikai piešė kreidelėmis, kitus – akvarele, pieštukais. Piešiniuose vaikai vaizduoja, kaip ugniagesiai skuba gesinti degančių namų, miškų, pievų. Ne viename piešinyje ryškiomis spalvomis užrašytas pagalbos numeris 112, netgi vaizduojama, kaip dega netinkamai paliktos atliekos.

Aktyviausiai šiemet konkurse dalyvavo Gelgaudiškio, Griškabūdžio ir Slavikų priešmokyklinio ir pradinio ugdymo klasių vaikai, o diplomais už rašinius buvo apdovanotos „Varpo“ mokyklos šeštokės.

Kaip ir kasmet, ugniagesiai gelbėtojai Šakių priešgaisrinės tarnybos kieme pademonstravo vaikams gelbėjimo darbų ir ugnies gesinimo priemones, įrankius, techniką. R. Pavalkis pravedė trumpą pamokėlę apie tai, ką reikia žinoti kiekvienam gaisro ir nelaimės atveju. Su vaikais buvo kalbėta ne tik apie tai, ką jie žino apie ugnį, pavojų, bet ir gelbėjimo darbus, pavojingų medžiagų šalinimą ir kitą ugniagesių darbo specifiką.

Konkursas tradiciškai organizuojamas minint šv. Florijono – ugniagesių globėjo dieną.

Inspektorius jau anksčiau yra minėjęs, kad idėją suorganizuoti tokį konkursą paskatino anksčiau dažnai pasitaikydavę gaisrai, kuriuos sukeldavo vaikai.  

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos