baneris leidinys

paskutinis skambutis
Nuotr. Jau keletą metų iš eilės Šakių gimnazistai pasivažinėjimą automobiliais pakeitė į saugias eisenas šaligatviais.


Ir vakar, ir šiandien šėlioja rajono abiturientai. Šiemet paskutinis skambutis nuskambėjo 294 mūsų rajono gimnazistams ir Marijampolės profesinio rengimo centro (PRC) Kudirkos Naumiesčio skyriaus abiturientams. Pernai į savarankišką gyvenimą išėjo 335 abiturientai.
 
Oficialiai paskutiniuosius mokslo metus Šakių „Žiburio“ gimnazijoje baigė 123, Lukšių Vinco Grybo gimnazijoje – 42, Griškabūdžio gimnazijoje – 33, Kudirkos Naumiesčio Vinco Kudirkos gimnazijoje – 30, Lukšių Vinco Grybo gimnazijos Gelgaudiškio skyriuje – 21, Marijampolės PRC Kudirkos Naumiesčio skyriuje – 38 abiturientai ir septyni suaugusiųjų klasės moksleiviai.

Paskutinio skambučio šventės metu abiturientams buvo skirti patys gražiausi linkėjimai, padėkos, dvylikos mokyklinių metų prisiminimai. Juk mokykla – tai ne tik pamokos ir kontroliniai. Tai ir bendravimas, ir draugystės džiaugsmas, ir pirmoji meilė... Paskutinis skambutis ne tik žymi mokyklos baigimą, bet turi ir simbolinę prasmę - jis yra tarsi pirmasis žingsnis į savarankišką gyvenimo kelią, kai abiturientai tampa atsakingi už savo sprendimus.

Deja, kartais jie įsišėlioja taip, kad pamiršta saugumą, važinėja gatvėmis išlindę pro automobilio langus. Dėl neatsargių paskutinio skambučio pasivažinėjimų kasmet nutinka skaudžių nelaimių, kurios pasibaigia sužalojimais ar net mirtimi. Todėl jau keletą metų iš eilės Šakių gimnazistai pasivažinėjimą automobiliais pakeitė į saugias eisenas šaligatviais. Ne išimtis ir šie metai. Praeivių dėmesį patraukė ir automobiliais zujantys Lukšių gimnazistai, ir su skanduotėmis šaligatviais marširuojantys Šakių abiturientai.  

Nuskambėjus paskutiniam skambučiui, abiturientams pagrindinė brandos egzaminų sesija mokyklose dar truks iki birželio 20 d., kada jie laikys paskutinį geografijos valstybinį brandos egzaminą. Norint gauti brandos atestatą, šiemet reikia išlaikyti privalomą lietuvių kalbos ir literatūros bei dar vieną pasirinktą brandos egzaminą ar apginti brandos darbą. Privalomasis lietuvių kalbos ir literatūros egzaminas bus laikomas birželio 1 d.
 
„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

93

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

gustainiskiu namai

 

   
musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos