baneris leidinys

raseiniai
Asta Saulė ŠULSKYTĖ

Ketvirtadienį mūsų rajone viešėjo Raseinių rajono ugdymo įstaigų vadovų delegacija, kurios tikslas – susipažinti su mūsų rajono ugdymo įstaigų patirtimi, pasidalyti mintimis apie ugdymo proceso organizavimą, pasižvalgyti po mokyklas, vaikų darželius ir kultūros objektus.

Savivaldybės posėdžių salėje svečius priėmęs mero pavaduotojas Darius Jakavičius trumpai apžvelgė švietimo pokyčius ir kiek neraminančius gandus apie jungtinių klasių finansavimo sumažinimą bei mokyklų reorganizavimą mažose gyvenvietėse į pradines. Jo teigimu, dviejų Lietuvų modelis labai akivaizdus, nes didieji miestai – Vilnius, Kaunas, Klaipėda – yra pasiekę 118 proc. išsivystymą, o regionuose jis siekia vos 60 proc.

„Tad Vilniuje priimami sprendimai jiems atrodo aktualūs, tačiau mums jie labai skaudūs“, – pabrėžė D. Jakavičius, tvirtindamas, jog tiek Šakių, tiek ir Raseinių rajono problemos labai panašios, aktualiausios iš jų – vaikų mažėjimas ir visuomenės senėjimas.

Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Elvydas Pauliukėnas, trumpai pristatydamas rajono savivaldybės švietimo padėtį, prisiminė savo darbo pradžią, 1984-uosius, kai rajone buvo 9 tūkst. mokinių, dabar jų belikę vos 3 tūkst. Panašią situaciją jis mato ir mokyklų tinkle – tada rajone veikė 28 mažakomplektės (1–4 klasių) mokyklos, dabar jau tokių nėra ir iš viso belikusi tik 21 švietimo įstaiga. E. Pauliukėno manymu, betvarkę ir chaosą mokyklose sukelia pasibaigusios direktorių vadovavimo kadencijos, nes ne visiems pavyksta išsilaikyti vadybos testus, todėl įstaiga lieka be nuolatinio vadovo. Jo manymu, direktorių skyrimas galėtų būti paliktas rajono valdžiai.

Mero pavaduotojas stebėjosi siūloma nauja tvarka – įvesti švedišką stalą priešmokyklinukams.

„Kur logika? Pirmokas jo negaus, o priešmokyklinukas gaus. Kitais metais jis bus pirmokas ir gaus, o antrokas negaus. Gal jau užtenka patyčių mokyklose?“ – svarstė D. Jakavičius.

Tam pritarė ir Raseinių rajono mokyklų direktoriai, o E. Pauliukėnas konstatavo, kad norint įgyvendinti šį sprendimą reikės įrangos, tad automatiškai ir lėšų jai įsigyti. Beje, jo teigimu, šiandien švietimas gyvena nežinioje, nes yra daugiau iki galo neišspręstų klausimų – tokių kaip valdymo išlaidos, nepakankamas mokos fondas mokinio pagalbai. Taip pat pastebėta, kad abiejuose rajonuose vaikų mokyklose trūksta, o į darželius jie nebetelpa, tėvai prašo atidaryti naujas grupes.

Svečiai ir mūsų rajono švietimo įstaigų vadovai aptarė ir kitus aktualius abiem pusėms klausimus: ar reikia vasarai uždaryti vaikų darželius, ar netrūksta mokyklose spec. pedagogų ir mokytojų padėjėjų, kokias ataskaitas švietimo įstaigų vadovai teikia taryboms, kiek savivaldybė pinigų skiria mokinių vasaros poilsiui, ar pasiteisina mokyklų reorganizavimas į skyrius ir t.t.

Užsitęsus pokalbiui prie kavos puodelio, svečiai skubiai skirstėsi į grupes. Vieni domėjosi mūsų rajono gimnazijų veikla, kiti daugiafunkcių centrų veikimu, tretiems rūpėjo pagrindinių mokyklų ir darželių gyvenimas. Tad kas vyko su Lilija Liutviniene pasidairyti po Kriūkų mokyklą-daugiafunkcį centrą, kas su Vytautu Stroliu skubėjo į Sintautų pagrindinę mokyklą, kiti liko Šakiuose: su Jūrate Mozūraitiene vyko į „Žiburio“ gimnaziją, su Vitu Daniliausku į „Varpo“ mokyklą ar su Vilija Butikiene į vaikų darželį-lopšelį „Klevelis“.

Susitikimo metu svečiams buvo aprodyti Sudargo piliakalniai, pravestos ekskursijos po Zyplių dvarą ir Zanavykų muziejų.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos