baneris leidinys

Liepos 10 d. Švietimo įstaigų pertvarkos darbo grupės posėdyje buvo aptarta ir Griškabūdžio gimnazijos Žvirgždaičių pagrindinio ugdymo skyriaus, kuriame, sumažėjus vaikų skaičiui, šį rudenį būtų nekomplektuojamos 5 ir 7 klasės, situacija.
 
Pasak rajono savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausiojo specialisto Gintaro Demeniaus, šiandieninė situacija Žvirgždaičiuose nedžiugina: 5 klasėje yra trys, 6 klasėje aštuoni, 7 klasėje trys, 8 klasėje – aštuoni vaikai. Suformavus jungtines klases, 5 ir 7 klasių komplektą sudarytų tik šeši vaikai, todėl yra pasiūlymas nekomplektuoti šių klasių, o mokiniams pasiūlyti mokytis Griškabūdžio gimnazijoje arba ten, kur jie pageidaus.
 
Žvirgždaičių pagrindinio ugdymo skyriuje mokytis liktų mišri priešmokyklinio ir ikimokyklinio ugdymo grupė, jungtinė 1 ir 3 klasė (keturi vaikai), jungtinė 2 ir 4 klasė (septyni vaikai), atskira 6 klasė (aštuoni vaikai) ir atskira 8 klasė (aštuoni vaikai). G. Demenius pateikė siūlymą, kad po metų, kai išeis 8 klasė, Žvirgždaičiuose nebūtų formuojamos 5–8 klasės, nes dalykinėje sistemoje išlaikyti vieną 7 klasę būtų neracionalu. Tad visai realu, kad 2020 m. pagrindinio ugdymo skyrius būtų performuotas į pradinio ugdymo skyrių. Tokia situacija nebuvo numatyta pertvarkos plane.

Pasak Griškabūdžio gimnazijos direktoriaus Arūno Šalnaičio, ribinė situacija ir 6 bei 8 klasėse, nes jose mokosi po aštuonis mokinius, tad, jei rugsėjį ateitų bent po vieną mažiau, griūtų ir šie atskiri komplektai. Panašu, kad ateinančių mokslo metų pradžia gali atnešti daug staigmenų ne vienai rajono mokyklai.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


idavang baneris

traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos