baneris leidinys

siesartenai tevai varpas
Šakių „Varpo“ mokyklos Siesartėnų pagrindinio ugdymo skyriuje susirinko pilna salė mokinių tėvų, siekiančių, kad jų vaikai mokytųsi arčiau namų. (A. S. Šulskytės nuotr.)


Asta Saulė ŠULSKYTĖ

Pirmadienį Šakių „Varpo“ mokyklos Siesartėnų pagrindinio ugdymo skyriuje rajono savivaldybės mero pavaduotojas Darius Jakavičius susitiko su 5–8 klasėse besimokančių vaikų tėvais, kad informuotų juos apie artėjančius pokyčius, kurie, mažėjant vaikų skaičiui, yra neišvengiami.

Siūlė rinktis „Varpo“ mokyklą

Pasak D. Jakavičiaus, šiuo metu Siesartėnuose, sujungus 5–7 ir 6–8 klases, vaikų lyg ir užtektų – viename komplekte būtų aštuoni, o kitame – 10 mokinių. Mat pagal švietimo, mokslo ir sporto ministro Algirdo Monkevičiaus įsakymą vieną komplektą turi sudaryti ne mažiau nei aštuoni mokiniai. Tačiau mero pavaduotojo manymu, jie anksčiau ar vėliau vis tiek turės iškeliauti ir, kadangi skyrius pavaldus „Varpo“ mokyklai, turėtų  pasirinkti ją. Kitas jo argumentas – „vaikas turi gauti viską, ką galima jam suteikti geriausio“, o besimokant jungtinėse klasėse „ugdymo kokybė nėra užtikrinama“.

„Nors darbo grupė šiam mano pasiūlymui nepritarė, tačiau yra ir kita medalio pusė – jei nors vienas iš vaikų pajudės ir atsitiks taip, kad jungtinėje klasėje nebus aštuonių mokinių, tada grius viskas. Tada ne mes būsime kalti, o jūs patys. Valstybė tokiu atveju finansuoja tik pusę komplekto, 50 proc. lėšų turės prisidėti savivaldybė. Žinokit, tai yra pinigų švaistymas. Mes jau prisiimame atsakomybę, kad reikės finansuoti 1–4 klases, kurios taip pat nėra pilnos. Galėtume sakyti kitaip, kad klasės nesusiformuoja ir vaikus vežame į „Varpo“ mokyklą, bet mes to nedarome“, – kalbėjo D. Jakavičius, kviesdamas gyventi ne šia diena, o pagalvoti bent penkerius metus į priekį, nes, įvertinus mokinių skaičių ir ekonominius rodiklius, priimamas Švietimo įstaigų pertvarkos darbo grupės sprendimas dėl skyriaus uždarymo 2021 m.

Tačiau, pasak mero pavaduotojo, jis dabar galvojo ne apie uždarymą, o apie 5–8 klasių mokinius, kurie galėtų mokytis ne jungtinėse, o normaliose klasėse kartu su „Varpo“ mokyklos mokiniais, ir nereikia bijoti, kad jie ten bus skriaudžiami. D. Jakavičius prasitarė, kad jis pats gyvena Lukšiuose, tačiau savo sūnų kasdien veža mokytis į Šakių „Varpo“ mokyklą ir yra labai patenkintas jo ugdymu.

Šakių „Varpo“ mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Dalija Černeckienė nesutiko, jog mokantis Siesartėnuose nukenčia ugdymas, nes net penki iš septynių 8 klasę baigusių vaikų įstojo į gimnaziją (jų metinių pasiekimų vidurkis – aštuoni balai) ir tik du tęs mokslą Kudirkos Naumiestyje. Jos teigimu, tiems, kas nori mokytis, yra sudarytos visos galimybės, specialistai dirba tie patys, kaip ir „Varpe“. Pasak tarybos narės Margaritos Liukaitienės, ugdymas prastėja ne dėl to, kad mokytojai prasčiau dirba, o todėl, kad sujungiamos 5 ir 7 klasės, nes penktokas girdi septintoko kursą ir atvirkščiai. Spragos pasimato pradėjus mokytis  gimnazijoje, į kurią stojant jokio konkurso nebėra, „kai vaiko pažymys nukrenta per du, tris ar net keturis punktus“.

Viskas daroma skubotai

Šakių „Varpo“ mokyklos direktoriaus pavaduotojo ugdymui Dariaus Šlėderio manymu, viskas daroma skubotai.  

„Kodėl Siesartėnai užkliuvo liepos vidury? Ar nėra Šakių rajone daugiau skyrių? Kodėl kiti gali dirbti, o šis ne? – klausė D. Šlėderis. – Bendruomenė tai ne tik vaikų tėvai, bet ir mokytojai. Jie dabar pasiskirstė krūvius, išėjo atostogauti ir tik sugrįžę rugpjūčio pabaigoje sužinos, kad neturi darbo. Siūlyčiau laikytis strateginio plano. Jei 2021 m. nebus vaikų, tai neliks mokyklos. Ką padarysi.“

Susirinkime dalyvavęs tarybos narys Antanas Burkšaitis pritarė „Varpo“ mokyklos pavaduotojui, kad mokytojų atžvilgiu tai nebūtų geras sprendimas. Mero pavaduotojas atsakė, kad jei darbo netenka Siesartėnų pagrindinio ugdymo skyriaus, kuris priklauso „Varpo“ mokyklai, mokytojai, „tai tos mokyklos vadovų rūpestis, kaip užtikrinti, kad jie neliktų be darbo“. Tačiau vaikų tėvai taip pat nepritarė tokiam sprendimui. Jie piktinosi, kad gegužės pabaigoje, kai jie domėjosi, ar išliks mokykla, niekas apie tai nekalbėjo, o kai visi išėjo atostogų, staiga sužinojo, jog kviečiamas susirinkimas. Jų teigimu, jei ir reikės rinktis mokyklą, tikrai ne visi savo vaikus leis į „Varpą“, daugelis galvoja apie Slavikus, nes šie yra arčiau.

D. Jakavičiaus teigimu, Slavikai yra kitoje seniūnijoje, todėl, jei mokiniai nevažiuos į „Varpą“, kur jiems kompensuojamas pavėžėjimas, tai, pasirinkę kitą mokyklą, bilietėlių negaus. Aišku, tėvai savo lėšomis vaiką gali vežti ten, kur nori. D. Šlėderis domėjosi, kodėl praeitą savaitę vicemeras pasirašė leidimą vežti vaikus iš Gelgaudiškio į „Varpo“ mokyklą?

„Išimtis daroma tiems mokiniams, kurie mokosi Šakiuose ir lanko Meno mokyklą. Jiems yra suteikiamas nemokamas bilietėlis“, – paaiškino D. Jakavičius.

„Varpo“ mokyklos direktoriaus pavaduotojo teigimu, jei 5–8 klasių vaikai pereis į „Varpo“ mokyklą, jie namo bus pavėžėjami iš karto po pamokų, „tad neteks galimybės nei lankyti būrelio, nei dalyvauti renginiuose, ką dabar gali daryti Siesartėnų skyriuje“. Mero pavaduotojas įsitikinęs, kad kas norės lankyti būrelį, tai jį ir lankys, o namo sugrįš maršrutiniu autobusu.

Pasak D. Šlėderio, viskas būtų suprantama, „jei visi skyriai būtų uždaromi rajono mastu“, tačiau kol kas nusitaikyta tik į Siesartėnus. D. Jakavičius patikino, „kad Siesartėnai nebus vieninteliai“ ir pertvarka tikrai bus daroma rajono mastu.

Pasisakę tėvai buvo patenkinti ir vaikų ugdymu, ir mokytojų dėmesiu Siesartėnų skyriuje. Pasak jų, mažose klasėse mokytojas gali daugiau laiko skirti vienam mokiniui nei didelėse. Be to, visų vaikai mokykloje lanko įvairius būrelius, visi turi galimybę pasirodyti organizuojamuose renginiuose. Jie teigė suprantantys, kad, pajudėjus vienam vaikui, gali sugriūti visa klasė, tačiau tiki, kad taip neatsitiks.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos