baneris leidinys

Spalio 21-25 dienomis Kriūkų vidurinėje mokykloje viešėjo Socrates Comenius daugiašalės partnerystės projekto „Tavo gyvenimas – mano gyvenimas – mūsų gyvenimas“  dalyviai iš Lenkijos, Vokietijos ir Bulgarijos.

Į ketvirtąjį projekto susitikimą atvyko dvylika trijų šalių mokinių, kurie apsigyveno Kriūkų vidurinės mokyklos mokinių šeimose, bei vienuolika mokytojų.

Ketvirtadienį aktyvi projektinė veikla vyko mokykloje. Kriūkiškiai kartu su svečiais lankė pamokas, supažindino juos su draugais, mokytojais, aprodė mokyklą. Jaukia ir šviesia mokykla liko sužavėti ir mokytojai, ir mokiniai. Svečius sutiko mokyklos direktorė Lilija Liutvinienė, mokyklos ir Kriūkų krašto istoriją pristatė mokyklos muziejaus vedėja Danutė Valuckienė. Mokytojai domėjosi informacinių technologijų galimybėmis, materialine baze, ugdymo procesu.

Mokyklos bendruomenė pristatė ne tik savo mokyklą, bet ir Lietuvą, nes daugelis  projekto dalyvių mūsų šalyje viešėjo pirmą kartą. Mokyklos saviveiklininkai surengė trumpą meninę programą, kurioje pasirodė ir dainininkai, ir merginų tautinių šokių kolektyvas. Dalyvius pasveikino  projekto koordinatorė Vida Masteikienė, kuri džiaugėsi sėkminga projekto veikla ir linkėjo visiems pačių geriausių įspūdžių Lietuvoje.

Popiet lenkai, vokiečiai, bulgarai ir  šeimininkai, susiskirstę į keturias grupes, susipažino su įvairiais amatais. Meno ir amatų paslaptis atskleidė tautodailininkai Solveiga Šiškauskienė ir Andrius Bieliukas bei Kriūkų vidurinės mokyklos mokytojos Džiuljeta Pečiūnaitytė ir Jolita Rudzevičiūtė. A. Bieliukas leido svečiams prisiliesti prie medžio ir suprasti, kaip nelengva jį prakalbinti, kaip sunku išskobti norimą raštą verpstėje. S. Šiškauskienė padėjo dalyviams išgauti įvairias formas iš popieriaus. Karpiniai – daug kruopštumo ir kantrybės reikalaujantis menas, bet užtat kaip gera savo paties karpiniu papuoštą atviruką dovanoti draugui. Dailės mokytoja Dž. Pečiūnaitytė kartu su dalyviais gamino gėlytes iš odos, o drauge su mokytoja J. Ruzevičiūte svečiai ir šeimininkai gilinosi į dekupažo paslaptis.

Kai darbas grupėse jau buvo baigtas, visi galėjo pasigrožėti vieni kitų gaminiais, visus dirbinius jie pasiliko sau kaip atsiminimą apie viešnagę Kriūkuose. Pabaigę dienos darbus ir kupini įspūdžių, užsienio šalių mokytojai vaišinosi pačiu tikriausiu „kugeliu“ su mėsa ir kitais lietuviškais patiekalais.

Šeštadienis, priešpaskutinė viešnagės diena, buvo skirta šeimoms. Mokiniai su šeimomis vyko pramogauti į įvairiausius Lietuvos kampelius, o mokytojai turėjo galimybę aplankyti laikinąją sostinę – Kauną. Susipažinę su senamiesčiu, Kauno pilimi, Kauno arkikatedra bazilika,  svečiai patraukė Vytauto Didžiojo karo muziejaus link, aplankę jį ir pasivaikščioję po Laivės alėją, laiką leido prekybos centre „Akropolis“.

Ankstyvą sekmadienio rytą atėjo metas atsisveikinti su Lietuva. Šis susitikimas dar ne paskutinis. Kovo mėnesį numatytas, deja, jau paskutinis projekto dalyvių susitikimas Vokietijoje, tačiau visi tikisi, kad naujai užsimezgusi pažintis nenutrūks net ir pasibaigus projektui „Tavo gyvenimas – mano gyvenimas – mūsų gyvenimas“.

“Draugo” inf.

Comments are now closed for this entry

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos