baneris leidinys

pilypaityte 08 23
Laikinai Socialinės paramos skyriaus vedėjos pareigas einanti Daiva Pilypaitytė informavo, kad mokėjimus stengiasi daryti tarpinius, kad tėvai kuo greičiau gautų pinigus ir vaikus galėtų aprūpinti mokyklinėmis priemonėmis.

Mokiniams iš mažesnes pajamas gaunančių šeimų skiriamas nemokamas maitinimas mokykloje ir 76 eurų dydžio parama mokinio reikmenims įsigyti. Tirpstant paskutinėms vasaros atostogų dienoms teiraujamės Socialinės paramos skyriaus laikinosios vedėjos Daivos Pilypaitytės, kokia situacija su mokiniams skiriama valstybės parama yra mūsų rajone.

D. Pilypaitytė informavo, kad, paskutiniais duomenimis, per tris kartus 319 šeimų, kuriose auga 564 vaikai, pervesta beveik 43 tūkst. eurų. Tačiau šie duomenys negalutiniai, nes dar planuojami bent du pavedimai.

„Mokėjimus stengiamės daryti tarpinius, kad tėvai kuo greičiau gautų pinigus ir vaikus galėtų aprūpinti mokyklinėmis priemonėmis. Štai ir šiandien gauta pundelis prašymų, tačiau stengsimės iki rugsėjo išmokėti tiek, kiek bus prašymų“, – sakė laikinoji Socialinės paramos skyriaus vedėja.

Lyginant su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, šįmet tėvai aktyvesni ir dėl paramos kreipiasi anksčiau, nelaukdami paskutinės dienos. Pavyzdžiui, pernai tuo pačiu metu parama buvo skirta 463 vaikams.

„Gruodžio 31 d. duomenims, pernai paramą gavo 944 vaikai, tad žiūrint, ką turime dabar, atrodo, kad esame sutvarkę daugiau nei pusę prašymų, o kiek jų bus šiemet iš viso, sunku pasakyti, nes duomenys kinta, kai kurių šeimų pajamos pasikeičia ir jie į paramą pretenduoti negali, kiti atvirkščiai – gal negavo anksčiau, bet dabar gaus“, – svarsto D. Pilypaitytė.

Priminsime, kad vienam vaikui valstybė skiria 76 eurus mokykliniams reikmenims įsigyti. Dėl šios paramos gali kreiptis tos šeimos, kurių pajamos vienam asmeniui sudaro iki 183 eurų per mėnesį. Prašymai Socialinės paramos skyriuje priimami iki spalio 5 d.

Pagal tokį pat gaunamų pajamų dydį vertinamos šeimos ir dėl nemokamo maitinimo, tik dėl šios paramos galima kreiptis visus metus. Pasak laikinai Socialinės paramos skyriaus vedėjos pareigas einančios D. Pilypaitytės, beveik visi, kurie kreipiasi dėl mokyklinių reikmenų, kreipiasi ir dėl nemokamo maitinimo, tad kartu tvarkomi prašymai dėl abiejų paramų.

Pernai  šalyje socialinę paramą gavo apie 52,6 tūkst. mokinių iš mažas pajamas gaunančių šeimų.

Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

gustainiskiu namai

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos