baneris leidinys

marina antras dublis
Etikos komisijos nariai domėjosi, ar pirmojo susitikimo metu rajono savivaldybės vicemeras Darius Jakavičius su Slavikų pagrindinės mokyklos mokytoja Marina Liutkaitiene kalbėjo pakeltu tonu, kodėl vietoj sutarto susitikimo su Slavikų pagrindinės mokyklos direktoriumi Juozu Rakicku, jos nė neinformavęs, sukvietė visuotinį susirinkimą (A. S. Šulskytės nuotr.)


Asta Saulė ŠULSKYTĖ

Penktadienį į posėdį rinkosi rajono savivaldybės tarybos Etikos komisija, vadovaujama Juditos Ambrasienės. Kaip paaiškėjo, į ją kreipėsi Slavikų pagrindinės mokyklos mokytoja Marina Liutkaitienė, prašydama ištirti rajono savivaldybės vicemero Dariaus Jakavičiaus elgesį.

Po susitikimo apipylė skundais

Apie susidariusią situaciją Slavikų pagrindinėje mokykloje, kai M. Liutkaitienė viešumon iškėlė su darbo santykiais ugdymo įstaigoje iškilusius klausimus, „Drauge“ rašėme rugpjūčio 2 d. Aiškintis situacijos ir kalbėtis ne tik su M. Liutkaitiene, bet ir su bendruomene vyko savivaldybės vicemeras bei Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausiasis specialistas Gintaras Demenius, tačiau po susitikimo savivaldybę pasiekė ne vienas pedagogės skundas galimai dėl neapykantos kurstymo ir šmeižto, vėliau galimai dėl asmens duomenų paviešinimo. Jos kreipimasis pateiktas ir rajono savivaldybės tarybai bei Etikos komisijai, kuriai pavesta ištirti D. Jakavičiaus elgesį. Kaip informavo J. Ambrasienė, kreipimesi teigiama, kad pirmojo susitikimo metu vicemeras su pedagoge kalbėjo pakeltu tonu, o vietoj sutarto susitikimo su Slavikų pagrindinės mokyklos direktoriumi Juozu Rakicku, jos nė neinformavęs, sukvietė visuotinį susirinkimą.

Mokytoja kalbėjo pakeltu tonu

Pati M. Liutkaitienė, pranešusi, kad dar gydosi, posėdyje nedalyvavo, todėl pasiaiškinti dėl savo elgesio buvo pakviestas D. Jakavičius. Prisimindamas situaciją, jis neslėpė, kad vos atvykęs į Slavikų mokyklą buvo pasitiktas „piktu tonu išsakomais kaltinimais, kad atsakingi už švietimą rajone asmenys nesužiūri, jog ugdymo įstaigoje nieko nėra, o darbo grafike nenurodoma jos pavardė“. Pedagogė motyvavo, kad tai didelis pažeidimas, kurį reikia čia pat vietoje fiksuoti ir dar antspaudą uždėti.

Pasak vicemero, vėliau M. Liutkaitienė pradėjo berti nuoskaudas, kaip nebuvo tinkamai įvertinta mokyklos direktoriaus, kad jai nebuvo leista kelti kvalifikacijos, o besiaiškindama, kaip tai turi būti daroma, galiausiai „susinervinusi pradėjo šaukti“.

„Kai aš paprašiau jos nusiraminti, nes ji neturi teisės šaukti ant mūsų, ji pradėjo verkti“, – kalbėjo D. Jakavičius. – Skunde ji rašo: „Savivaldybės darbuotojai su manimi elgėsi nepagarbiai, kalbėjo pakeltu tonu, kol aš pradėjau verkti.“ Tai šitoje vietoje, manau, kad ji jus klaidina, nes ji kalbėjo pakeltu tonu, kuris galiausiai virto moterišku isterišku verksmu.“

Tiesa, vicemeras neslėpė, kad jam reikėjo daug valios pastangų susivaldyti ir pačiam nepradėti kalbėti pakeltu tonu girdint, kaip pilamas purvas ir ant mokyklos, ir ant vadovo, o galiausiai jau ir ant jų pačių.

Tvirtino, kad bendruomenės nekvietė

Kalbėdamas apie kitą kaltinimą, kad neinformavęs M. Liutkaitienės sukvietė visuotinį susirinkimą, D. Jakavičius tvirtino, jog priekaištų dėl to iš jos sulaukė vos atvykęs prie mokyklos, tačiau Etikos komisijai patikino, kad tikrai nežinojo, kokio lygio bus susitikimas, nes jie su G. Demeniumi informavo direktorių ir buvo nusiteikę jame dalyvauti tik kaip stebėtojai.

Pasak vicemero, iki liepos 26 d. rajono savivaldybė jau buvo gavusi tris skundus Slavikų pagrindinės mokyklos ir jos vadovo atžvilgiu, be to, juose buvo minima ir daug mokytojų pavardžių, todėl, jo manymu, visai teisinga, kad jie tame susitikime taip pat dalyvavo, tačiau pats asmeniškai jų nekvietė.

D. Jakavičius patikino, kad susirinkime korektiškai elgėsi ir mokyklos direktorius, ir bendruomenės atstovai, išsakę savo skaudulius, kurie buvo susikaupę per darbo metus.

Stresą patyrė mokyklos direktorius

Vicemeras patvirtino, kad, nepaisant visų išsakytų nuoskaudų, susirinkimas baigėsi taikiai, o po jo M. Liutkaitienė ir J. Rakickas susitarė dėl darbo laiko ir pasirašė grafiką. Todėl jis teigė nesuprantantis, kodėl vėliau, kai mokykla ištuštėjo, reikėjo išsikviesti greitąją pagalbą.

„Nors mokytoja rašo, kad susirinkimo metu ji patyrė labai labai didelį stresą, tačiau stresą iš tikrųjų patyrė J. Rakickas. Vienu tarpu atrodė, kad žmogui tikrai reikės pagalbos“, – atviravo D. Jakavičius, pabrėždamas, kad iš šono matėsi, jog mokyklos direktorius labai išgyveno visą šią situaciją, „tačiau gavosi atvirkščiai“.

Asmens duomenų niekas neviešino

Etikos komisijos nariai domėjosi, kokie asmeniniai duomenys susirinkime buvo išviešinti, tačiau D. Jakavičius tvirtino, kad galbūt jiems abiem su G. Demeniumi amnezija, tačiau jie tokių dalykų nė vienas neatsiminė.  

„Galbūt tik vienoje vietoje buvo pasakyta, kad tu, Marina, esi mama ir geriau daugiau dėmesio skirk savo vaikams“, – pasakojo vicemeras.

Pasak jo, mokyklos direktorius taip pat tik citavo tas M. Liutkaitienės skundo vietas, kur pats buvo apskundžiamas, tačiau viso skundo viešai neskaitė. D. Jakavičiaus manymu, jis tai darė norėdamas paaiškinti situaciją bendruomenei ir dėl 2006 m. sutarties, kurios pedagogė labai reikalavo, ir dėl  Darbo inspekcijos, kuri, priešingai nei teigė M. Liutkaitienė, mokykloje rado tik nedidelius pažeidimus.

Nusprendė, kad skundas nepagrįstas

Tarybos narės Margaritos Liukaitienės manymu, mokyklos direktorius turėjo teisę sukviesti susirinkimą, nes niekur neparašyta, kad to daryti negalima, be to, „jei M. Liutkaitienė gali ant kolegų pilstyti raštu, tai kodėl šie pasakyti tiesą į akis neturėtų teisės“... Ji teigė daug metų asmeniškai pažįstanti ir vicemerą, ir J. Rakicką, tačiau negali įsivaizduoti jų šaukiančių. Tam pritarė ir kiti Etikos komisijos nariai, o Rima Rauktienė, perskaičiusi skundą, iš viso negalėjo suprasti, kuo kaltas vicemeras, nes iš rašto neįmanoma suvokti, ką jis padarė. M. Liukaitienės teigimu, tiesiog M. Liutkaitienė yra „iš tų žmonių, kuriems reikia dėmesio“, todėl „norėdami situaciją išspręsti civilizuotai savivaldybės administracijos atstovai nieko ir nepasiekė“.

Pasitarę Etikos komisijos nariai nusprendė, kad skundas nepagrįstas, todėl vienbalsiai nusprendė tyrimo nepradėti.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

gustainiskiu namai

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos