baneris leidinys

Praėjusiais mokslo metais vidurinį išsilavinimą įgijo 239 (2017–2018 m.m. – 269) rajono moksleiviai. Kaip informavo savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyrius, didžioji dalis, t.y. 120, rinkosi studijas aukštosiose mokyklose: 66 mokosi universitetuose, du iš jų – užsienyje, 54 – kolegijose. Į profesines mokyklas įstojo 26 abiturientai.

Daugiausiai moksleivių, net 45 iš 121 baigusio, į aukštąsias universitetines Lietuvos mokyklas išleido Šakių „Žiburio“ gimnazija. Studijas universitetuose pasirinko ir po aštuonis Lukšių Vinco Grybo ir Griškabūdžio gimnazijų moksleivius, trys Kudirkos Naumiesčio Vinco Kudirkos bei du Lukšių Vinco Grybo gimnazijos Gelgaudiškio skyriaus abiturientai.
 
Populiariausiomis daugelį metų iš eilės išlieka studijos Vytauto Didžiojo universitete (šiemet įstojo 18 moksleivių), Vilniaus universitete (įstojo 16 moksleivių) ir Kauno technologijos universitete (įstojo 16 moksleivių). Du abiturientai išvyko mokytis į užsienio universitetus. Abu iš Šakių „Žiburio“ gimnazijos. Vienas pradėjo studijas Hanzės taikomųjų mokslų universitete Groningene (Šiaurės Olandija), kitas – Bredos taikomųjų mokslų universitete (Nyderlandai).  

Mokslą kolegijose tęsia 33 Šakių „Žiburio“ gimnazijos abiturientai, po šešis Griškabūdžio ir Kudirkos Naumiesčio Vinco Kudirkos gimnazijų moksleivius, keturi Lukšių gimnazistai ir penki šios gimnazijos Gelgaudiškio skyriaus abiturientai.

Populiariausia neuniversitetine aukštąja mokykla išlieka Kauno kolegija (įstojo 34 moksleiviai). Vilniaus kolegiją rinkosi tik septyni abiturientai. Profesinėse mokyklose specialybės šiemet mokosi 26 jaunuoliai.

Kaip ir kasmet, ne visi abiturientai pasirinko mokslus – 64 jaunuoliai dirba, 27 iš jų – užsienyje. Kariuomenėje tarnauja 22 abiturientai: 12 iš Šakių „Žiburio“ gimnazijos, keturi iš Griškabūdžio gimnazijos, trys iš Kudirkos Naumiesčio Vinco Kudirkos gimnazijos, vienas iš Lukšių Vinco Grybo gimnazijos ir du iš šios gimnazijos Gelgaudiškio skyriaus. Baigę mokyklą savanorystę rinkosi du gimnazistai, dėl tolimesnio gyvenimo kelio neapsisprendė (nesimoko ir nedirba) penki jaunuoliai.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos