baneris leidinys

Asta Saulė ŠULSKYTĖ

Nuo šiol ne tik kiekvienas būsimas pirmokas privalės baigti vienerių metų priešmokyklinio ugdymo grupę, bet ir vaikai, augantys šeimose, patiriančiose socialinę riziką, lankyti darželį. Kaip paaiškėjo, mūsų rajone yra penki tokie keturmečiai–penkiamečiai, kurie neleidžiami į ikimokyklinio ugdymo grupes.

Rajono savivaldybės vicemeras Darius Jakavičius teigė pritariantis Vyriausybės sprendimui, kad keturmečiai–penkiamečiai, augantys socialinę riziką patiriančiose šeimose, lankytų darželius, nes jiems socializacija labai svarbi, be to, trūksta ir ugdymo.

Laikinai Socialinės paramos skyriui vadovaujančios Daivos Pilypaitytės teigimu, Vaiko gerovės komisija buvo sudaryta anksčiau, tereikėjo atnaujinti jos sudėtį. Atsakingu asmeniu, kuris savivaldybės teritorijoje gyvenantiems vaikams organizuoja privalomo ikimokyklinio ugdymo nustatymą ir skyrimą, administracijos direktoriaus įsakymu paskirta tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatorė Aušra Pavydienė.

Ji informavo, kad rugpjūčio 30 d. Socialinių paslaugų centro duomenimis, socialinę riziką patiriančiose šeimose augo penki vaikai, atitinkantys amžių, numatytą privalomo ikimokyklinio ugdymo nustatymo ir skyrimo tvarkos apraše, kurie nėra ugdomi pagal privalomą ikimokyklinio ugdymo programą. Pasak A. Pavydienės, minėtos šeimos gyvena Barzdų, Kriūkų, Sudargo ir Šakių seniūnijose, joms teikiama kompleksinė pagalba, inicijuota atvejo vadyba, su jomis dirba socialinis darbuotojas.

Jos teigimu, nustatytos ir priežastys, kodėl minėtų šeimų vaikai nelankė darželio: dėl blogo susisiekimo su ugdymo įstaiga, dėl pavėžėjimo sunkumų (neturi savo transporto), dėl tėvų sąmoningumo stokos įžvelgti ankstyvojo ugdymo naudą.

Tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatorė patikino, kas šios problemos jau sprendžiamos, kalbamasi su šeimomis, tik ne viskas taip greitai vyksta, nes kiekvienas atvejis individualus. Štai ir praėjusį penktadienį vienoje seniūnijoje vyko Socialinių paslaugų centro atvejo vadybos posėdis, kurio metu analizuota viena iš konkrečių situacijų. Kadangi šie posėdžiai uždari, o jos dalyviai pasirašo konfidencialumo pasižadėjimus, todėl jokia informacija dėl priimtų sprendimų nėra teikiama.
Kalbėdamas apie privalomą ugdymo įstaigų lankymą, D. Jakavičius priminė, kad kitose Europos šalyse, pavyzdžiui, Anglijoje ugdymo įstaigą privaloma lankyti nuo ketverių metų.

„Dabar Lietuvoje einama prie to, kad kol kas neįvedama reikalavimas visiems vaikams lankyti darželį, kadangi didieji miestai turėtų problemų dėl vietų stygiaus, o norima, kad surastume visus tuos vaikus, kurie auga socialinę riziką patiriančiose šeimose ir nelanko ugdymo įstaigų, kad surastume galimybes jas lankyti“, – teigė vicemeras.

Šiuo metu Vyriausybės sprendimu lankyti priešmokyklinio ugdymo grupę privalo visi šešiamečiai, tačiau čia, kaip sako D. Jakavičius, problemų nekilo, nėra tokių atvejų, kad kas nors nelankytų.

Šakių vaikų lopšeliui-darželiui „Berželis“ vadovaujanti Lina Viliūšienė teigė, kad galimybė lankyti darželį vaikams, augantiems šeimose, patiriančiose socialinę riziką, yra didelis pliusas, nes darželyje jie išmoksta bendrauti su bendraamžiais, yra pamaitinti, mokomi, lavinami, gauna visas reikiamas priemones, o jei reikia, suteikiamos ir logopedo paslaugos. Tam pritarė ir Kriūkų mokyklos-daugiafunkcio centro direktorė Lilija Liutvinienė, patikinusi, kad tokio amžiaus vaikai darželiuose labai greitai adaptuojasi. Be to, pasak A. Pavydienės, tėvai, kurių vaikams savivaldybės administracijos Vaiko gerovės komisija yra skyrusi privalomą ikimokyklinį ugdymą, pateikę būtinus dokumentus darželio vadovams, yra atleidžiami nuo mokesčio už maitinimą ir vaiko ugdymą.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

14-1

Reklama


kaimynai


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

gustainiskiu namai

 

   
musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos