baneris leidinys

visciukai darzelyje
Šiais technologijų laikais stebėti, kaip kiaušinio išsirita nauja gyvybė, vaikams pasirodė tikras stebuklas. D. Pavalkio nuotr.


Nuo rugsėjo 30 d. Šakių vaikų lopšelio-darželio „Berželis“ „Boružėlių“ grupėje vyksta tikrų tikriausi stebuklai – nors ir ruduo, iš kiaušinių ritasi viščiukai. Kaip paaiškėjo, tai edukacijos „Magiški kiaušiniai“ atrakcija mažiesiems, galintiems stebėti, kaip į pasaulį ateina gyvybė.
 
Nors sakoma, kad viščiukus skaičiuoja pavasarį, tačiau šiemet darželyje „Berželis“ jie skaičiuojami rudenį. Auklėtoja Odeta Sakalauskienė, visai atsitiktinai užmačiusi „Magiškų kiaušinių“ edukaciją socialiniuose tinkluose, darželio vadovybei pritarus, nusprendė ją grupėje išbandyti. Jos teigimu, procesas, kai iš paprasto kiaušinio, kurį kasdien matome ir valgome, išsirita nauja gyvybė, vaikams pasirodė tikras stebuklas. Mat šiais technologijų laikais daugelis nė nesupranta, iš kur atsiranda kiaušiniai parduotuvėje, ir juo labiau, nėra regėję išsiritančio paukščiuko.

O. Sakalauskienė pasakojo, kad visas 10 dienų, kol inkubatoriuje ritosi viščiukai, vaikai negalėjo nuo jų atsitraukti ir nuolat sukiojosi aplink narvelį. Iš pradžių net vardus bandė jiems dėti – Debesėlis, Vaivorykštė, tačiau greitai pastebėjo, kad paukščiukų neįmanoma atskirti.

Pasak Šakių vaikų lopšelio-darželio „Berželis“ direktorės pavaduotojos ugdymui Dovilės Kazakauskienės, vaikams tai yra „superinė edukacija“, nes jie užsiėmę nuo ryto iki vakaro, be to, pasižiūrėti išsiritusių viščiukų nuolat ateina ir kitų grupių vaikai.

Nepasisekė tik paskutiniam viščiukui. Jis labai sunkiai ritosi iš kiaušinio ir mūsų apsilankymo metu dar tupėjo inkubatoriuje. Šakių vaikų lopšelio-darželio „Berželis“ direktorė Lina Viliūšienė pagailėdama vargšiuko jam patiesė net minkštą paklotuką, kad tik greičiau sustiprėtų ir prisijungtų prie viso būrio narvelyje. Tad trumpam viščiukai tapo ne tik grupės, bet ir viso darželio dėmesio centru.

„Boružėlių“ grupės auklėtojos teigimu, tėvų susirinkimo metu buvo nuspręsta išsiritusius viščiukus pasilikti. Juos sutiko priglausti vieno berniuko prosenelė.

„Neaišku, kaip bus, kai reikės išsiskirti su viščiukais“, – spėliojo O. Sakalauskienė, tačiau pavasarį visa grupė planuoja nuvykti aplankyti jų jau užaugusių.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos