baneris leidinys

Tėvai skirtinguose rajono darželiuose už vaikų ugdymą moka skirtingai. Už vieną dieną vienur tenka mokėti 50, kitur – tik 14 centų. Ar ne per didelis skirtumas?

Kaip informavo rajono savivaldybės vicemeras Darius Jakavičius, maksimalus mokestis už dieną (50 centų) nustatytas Lukšių Vinco Grybo gimnazijos ikimokyklinio ugdymo skyriuje „Ąžuoliukas“ ir Sintautų pagrindinės mokyklos ikimokyklinio ugdymo skyriuje „Vyturėlis“, po 30 centų tėvai moka Kudirkos Naumiesčio Vinco Kudirkos gimnazijos ikimokyklinio ugdymo skyriuje „Linelis“, Lekėčių mokyklos-daugiafunkcio centro darželyje, Gelgaudiškio pagrindinės mokyklos ikimokyklinio ugdymo skyriuje „Eglutė“ ir Šakių lopšelyje-darželyje „Berželis“, 25 centus tėvams tenka mokėti už Šakių „Varpo“ mokyklos Siesartėnų pagrindinio ugdymo skyriaus ikimokyklinukus, 24 centų mokestį nusistatęs Kriūkų mokyklos-daugiafunkcio centro darželis, Griškabūdžio gimnazijos ikimokyklinio ugdymo skyrius „Pumpurėlis“, Plokščių mokyklos-daugiafunkcio centro darželis ir Šakių lopšelis-darželis „Klevelis“, po 14 centų moka Slavikų ir Kidulių pagrindinių mokyklų ikimokyklinukų tėvai.
 
Vicemerui kilo klausimas, kodėl taip skiriasi šis mokestis?

„Ar nebūtų teisinga mums panaikinti šias žirkles, gal truputį sumažinti, bet padaryti vienodą“, – siūlė D. Jakavičius, manantis, kad mažesnis mokestis lemia, jog vaikai gauna mažiau priemonių, nes surenkama mažiau lėšų ir jos negali patenkinti visų darželinukų poreikių.

Tarybos nariai Finansų ir rajono plėtros posėdžio metu svarstė, kad gal sumokėjus didesnį mokestį, atsinešti į darželį jau nieko nebereikia, o kur mokestis mažesnis, reikia nusipirkti ir savo priemonių. Pasak mero, iš vienos pusės gerai ta demokratija, kad pati įstaiga nusitaria savo viduje, kita vertus, yra nepatenkintų. Komiteto pirmininkė Aušrelė Pukinskienė mano, kad mokesčio skirtumas tikrai didokas ir šiuo klausimu dar reikėtų padiskutuoti.    

E. Pauliukėnas priminė, kad dar visai neseniai visų darželių mokestis buvo vienodas – 24 centai už dieną, o darželių vadovai paprašė leisti nusistatyti šį mokestį savarankiškai, ir taryba leido tai padaryti.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos