baneris leidinys

jaunimo posedis
Trečiadienį rajono savivaldybės konferencijų salėje pirmą kartą šiais metais rinkosi Jaunimo reikalų taryba. Pasidžiaugę praėjusių metų darbais ir veiklomis, jos nariai aptarė 2020m. planus ir Jaunimo reikalų departamento rekomendacijas jaunimo politikos įgyvendinimui.

Prasidėjus posėdžiui, savivaldybės jaunimo reikalų koordinatorė Danutė Jurgutienė informavo susirinkusius, kad jų praėjusių metų veikla neliko nepastebėta. Jaunimo reikalų departamentas atsiuntė padėką, kurioje įvertino jų įdėtas pastangas ir pasiektus rezultatus įgyvendinant jaunimo politiką – kuriant palankesnę aplinką, skatinant jaunimo savanoriškos veiklos plėtrą, siekiant atvirojo darbo su jaunimu kokybės.
 
Pasidžiaugę praėjusių metų pasiekimais, Jaunimo reikalų tarybos nariai diskutavo jaunimo projektų 2020 m. (jaunimo mokymų ir gerosios patirties sklaidos, jaunimo iniciatyvų skatinimo, atvirųjų jaunimo centrų ir atvirųjų jaunimo erdvių veiklos bei mobilaus darbo su jaunimu) finansavimo klausimais. Pagal nuostatus galima rašyti ne vieną, o keletą projektų, t.y. pretenduoti ne tik į mokymų finansavimą, bet ir gauti pinigų renginio organizavimui. D. Jurgutienė kvietė aktyviau į šį procesą įsitraukti ir švietimo įstaigų moksleivius, todėl prašė savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjo Elvydo Pauliukėno informuoti mokyklų vadovus apie tokią galimybę.

Atvirojo jaunimo centro darbuotoja Judita Ambrasienė priminė, kad pernai centras sėkmingai įgyvendino net tris projektus („Jaunimas lošia“, „Mobilus startas“ ir „Įjunk šviesą“), pritraukė beveik 300 jaunų žmonių ir pradėjo mobilų darbą su jaunimu Griškabūdžio seniūnijoje. Čia buvo suorganizuoti keturi maisto gaminimo, penki filmų peržiūros, šeši stalo žaidimų vakarai, orientacinės varžybos. Šie renginiai pritraukė 30 jaunų žmonių. Atvirojo jaunimo centro bendradarbiavimas plečiasi, daugėja naujų partnerių, bendradarbiavimo sutartys pasirašomos ne tik su švietimo įstaigomis, bet ir bendruomenėmis, seniūnijomis. Šiemet mobilus darbas su jaunimu išsiplės dar dviejose – Kidulių ir Kudirkos Naumiesčio seniūnijose.

Kalbėdama apie Jaunimo savanoriškos tarnybos programos įgyvendinimą, J. Ambrasienė pasidžiaugė, kad jei pernai ilgalaikę savanorišką tarnybą atliko penki jaunuoliai, tai šiuo metu savanoriauja 15. Didžioji dalis – Šakių kultūros centre ir jo padalinyje – Kidulių dvare. D. Jurgutienė informavo, kad socialinės valandos, kurias reikia atidirbti mokykloje, nėra susijusios su ilgalaike savanoryste. Tiesa, Vilniaus savivaldybė yra susikūrusi ir išbando naują modelį, pagal kurį, pasak jos, „moksleiviai socialines valandas gali rinkti ne tik mokykloje, bet ir išorėje – įvairiose organizacijose arba įstaigose“. Posėdyje priminta, kad ilgalaikė savanorystė šiek tiek skiriasi, nes tai yra gana didelis privalomų valandų skaičius, tačiau ir galimybė susirinkti jaunimui 0,25 balo prie stojamojo egzamino.

Jaunimo reikalų tarybos pirmininkas Martinas Eimutis, kalbėdamas apie šių metų veiklas, siūlė pasvarstyti ir apie „Įjunk šviesą“ renginio organizavimą vasaros laikotarpiu. Jis prisiminė, kad anksčiau buvo organizuoti net trys tokie renginiai, bet ši iniciatyva nutrūko, tad būtų neprošal ir vėl juos atnaujinti.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos