baneris leidinys

Dar labiau švelnėjant karantino sąlygoms nuo pirmadienio pradėjo dirbti ir daugelis rajono darželių. Penktadienio duomenimis, iš 907 vaikų į darželius ketino sugrįžti 258.

Tiesa, kol kas veiklą atnaujino ne visos ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigos, nes kai kuriose vietovėse tiesiog nebuvo tokio poreikio. Nuo pirmadienio dirba Lukšių, Griškabūdžio, Slavikų, Gelgaudiškio, Lekėčių, Kriūkų, Plokščių, Kudirkos Naumiesčio, Paluobių ir abu darželiai Šakiuose.
 
Nemažai nerimo kėlė aukščiausios valdžios sprendimas, kad su vaikais negalės dirbti rizikos grupėje esantys, tai yra 60 metų ir vyresnio amžiaus specialistai. Tiesa, vėliau griežtas sprendimas virto rekomendacija, be to, pasirodo, jog rajone rizikos grupėje esančių pedagogų skaičius nėra didelis. Vicemeras Darius Jakavičius informavo, kad švietimo įstaigose yra 388 mokytojai, iš jų 107 yra 60 metų ir vyresni, tai sudaro 28 proc. visų specialistų. Pavyzdžiui, Vilniuje tokių specialistų yra 41 proc.
Priešmokyklinio ugdymo pedagogų rajone yra 16, iš jų keturi šešiasdešimtmečiai ir vyresni. Ikimokyklinio ugdymo pedagogų yra 56, iš jų devyni 60 metų ir vyresni.

Beje, vaikai į darželius priimami laikantis griežtos ir kitokios tvarkos nei anksčiau. Tarkim, tėvai vaikus palydi tik iki grupės įėjimo, kur juos pasitinka auklėtoja, matuojama temperatūra, kuri negali būti aukštesnė nei 37,3. Be to, vaikas neturi turėti jokių negalavimų, darželių nerekomenduojama lankyti lėtinėmis ligomis sergantiems mažamečiams ar tiems, kurie gyvena su rizikos grupėse esančiais asmenimis, ir pan. Specialiai sudarytais grafikais, kad kuo labiau būtų išvengta kontakto, dirbs ir auklėtojos. Visgi galutinį sprendimą, įvertinę visas aplinkybes, priima tėvai.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos