baneris leidinys

meno mokykla absolventai
Gelgaudiškio dvare vykusios šventės metu mokyklos baigimo pažymėjimai įteikti 31 moksleiviui. Šakių r. meno mokyklos nuotr.

Gintarė MARTINAITIENĖ

Trečiadienį Gelgaudiškio dvare vyko Šakių rajono meno mokyklos absolventų išleistuvės. Mokyklos baigimo pažymėjimai įteikti 31 moksleiviui, o ši karta, kaip sako mokyklos administracija, ypač šilta.

Šiais metais mokyklą baigė antroji Šokio skyriaus, 24-oji Dailės skyriaus ir 59-oji Muzikos skyriaus laida. Šokio ir Dailės skyrius baigė po šešis absolventus, o Muzikos skyriuje pagrindinio ugdymo programą baigė 13 mokinių, du baigė mėgėjų ugdymo ir vienas muzikos išplėstinio ugdymo programą.

„Labai šilta laida“, – pripažįsta Meno mokyklos direktorius Einaras Martinaitis.

Jam pritardama pavaduotoja ugdymui Ramunė Valaitienė teigia, jog ypač glosto širdį vaikų padėkos ir prisipažinimai, kad jie tik dabar suvokę, ką jiems išties davė Meno mokykla.

„Visiškai nuperka tas, kad jie supranta, ką jie gavo ir kas įvyko. Nėra didesnės padėkos. Vadinasi, mūsų misija įvykdyta“, – sako E. Martinaitis ir pateikia konkretų pavyzdį, kaip vienas iš absolventų mokslus mokykloje norėjęs mesti, tačiau direktoriui jį pavyko perkalbėti, o dabar, jau atsiėmęs diplomą, vaikinas pripažinęs, kad šią mokyklą baigti išties yra kieta, o įgytos žinios neįkainojamos.

Administracijos vadovams ypač džiugu, kad, pavyzdžiui, Šokio skyrių baigusios merginos visos in corpore nusprendė mokytis toliau ir pasirinko tęstinę ugdymo programą.

Ypač atsidavusiu muzikai įvardija išplėstinę saksofono ugdymo programą pabaigusį Adomą Vensą, kuris šio instrumento nepaleidžia kone dešimt metų, dalyvauja ir varžosi konkursuose su aukščiausio lygio pučiamųjų meistrais. Vienas tokių konkursų – Juozo Pakalnio jaunųjų atlikėjų.

Tačiau yra ir tokių mokinių, kurie jau atsiima ir antrą mokyklos baigimo pažymėjimą. Štai Hermann Haase anksčiau buvo įgijęs fortepijono specialybę, o šiais metais įveikė mokslus ir Dailės skyriuje. Urtė Makūnaitė buvo baigusi fortepijono klasę, o dabar – fleitos mėgėjų programą. Tokie pavyzdžiai, sako R. Valaitienė ir E. Martinaitis, tik įrodo, kad kelionė per meno pasaulį tiems vaikams tikrai nuostabi, auginanti ir teikianti vilties, kad būtent jie bus kultūros sodo puoselėtojai, nesvarbu, kad šiandieninėje visuomenėje dažnai bandoma materialiems dalykams suteikti didesnę prasmę nei tikrosioms vertybėms.

Ne ką mažiau gražių žodžių savo ugdytiniams skiria ir Dailės skyriaus vadovė Lolita Rūgytė. Būtent jos ir skulptoriaus Kęstučio Dovydaičio vadovaujami absolventai darė baigiamuosius darbus, kurie ypač įvairaus žanro.

„Buvo ir skulptūros, ir grafikos, ir tapymo ant marškinėlių, koliažų, akvarelės liejimo ar prisilietimo prie nužmogėjimo, vertybių temos. Be to, jiems teko išbandymas, kad darbus teko gintis nuotoliniu būdu“, – kalbėjo L. Rūgytė.

Nė vienas iš mokytojų neabejoja, kad tai, ko išmoko šioje mokykloje, neįmanoma prarasti, netekti, pamesti ar parduoti, tad viliasi, kad mokyklos ugdytiniai tai ir išsaugos.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos