baneris leidinys

Nuo 2020 m. rugsėjo 1-osios visi priešmokyklinukai ir pirmokai turi teisę į nemokamus pietus nevertinant šeimos gaunamų pajamų. Svarbu žinoti, kad jiems nemokami pietūs bus skiriami tik užpildžius prašymą-paraišką, kurią galima pateikti nuo liepos 1 d. seniūnijoje arba elektroniniu būdu. Tiesa, iki šiol Šakiuose pateikti tik du prašymai. Dėl nemokamo maitinimo galima kreiptis visus mokslo metus, o dėl mokinio reikmenų įsigijimo iki spalio 5 d.
 
Be priešmokyklinukų ir pirmokų, kurių tėvų pajamos nevertinamos, šiais metais, kaip ir anksčiau, teisę į nemokamus pietus bei 78 eurų paramą mokslo reikmenims gauti turi tie moksleiviai, kurių šeimos vidutinės pajamos vienam iš bendrai gyvenančių asmenų ar vienam gyvenančiam asmeniui per mėnesį yra mažesnės kaip 187,5 euro arba išimtiniais atvejais – 250 eurų (ligos, nelaimingo atsitikimo, netekus maitintojo, kai motina ar tėvas vieni augina vaiką ar vaikus, kai šeima augina tris ir daugiau vaikų ar bent vienas šeimos narys yra neįgalus).

Tiesa, lyginant su pernai, šiemet mokinio reikmenims įsigyti skiriamų lėšų dydis didesnis dviem eurais, didesnės ir vidutinės pajamos vienam šeimos nariui (buvo 183 eurai ir 244 eurai išimtiniais atvejais).

2019 m. Šakių rajone nemokamą maitinimą gavo 979 mokiniai, parama mokslo reikmenims įsigyti buvo suteikta 896 moksleiviams. Kiek šiais metais galėtų būti skirta lėšų šiems poreikiams patenkinti, kol kas neaišku. Nors dėl karantino dalies šeimų finansinė padėtis galėjo pasikeisti, manoma, kad prašymų skaičius daug didėti neturėtų.

Tiesa, įsakyme yra nuostata, kad nemokamą maitinimą nevertinant gaunamų pajamų galės gauti tik valstybinių, o ne privačių mokyklų priešmokyklinukai bei pirmokai. Socialinės paramos skyriaus socialinės darbuotojos Rimos Valaitienės nuomone, mokiniai neturėtų būti skirstomi, nes privačiose mokyklose taip pat mokosi socialiai remtini vaikai, o ateityje nemokamą maitinimą turėtų gauti visi mokiniai, taip būtų iš dalies išspręsta patyčių problema.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos