baneris leidinys

svietimas liutviniene
Iš kairės: Lilija Liutvinienė, šiuo metu vadovaujanti ne tik Kriūkų, bet ir Lekėčių mokyklai-daugiafunkciam centrui, Švietimo, kultūros ir sporto komiteto nariams Margaritai Liukaitienei, Bernardinui Petrui Vainiui ir Rimai Rauktienei pristatė, kokie darbai atlikti ir kas mokyklose bei jų teritorijose dar ketinama daryti.  D. Bakaitytės nuotr.

Deimantė BAKAITYTĖ

Pirmadienį išvažiuojamojo Švietimo, kultūros ir sporto komiteto posėdžio metu komiteto nariai vyko į Kriūkų ir Lekėčių mokyklas-daugiafunkcius centrus, kuriems dabar vadovauja viena direktorė – Lilija Liutvinienė. Tarybos nariai apžiūrėjo tvarkomas ir jau sutvarkytas mokyklų patalpas bei pripažino – priimta tikrai gerų sprendimų, o pokyčiai išties akivaizdūs.

Kriūkuose pasitinka naujai įrengta vaikų žaidimų aikštelė, mokykloje akį traukia sutvarkyti kabinetai, atnaujintos lubos bei sienos, dviejuose kabinetuose pakeista grindų danga, perdažytos dvi klasės.  Beje, visi darbai atlikti per karantiną.

 „Praktiškai visos klasės yra visiškai atnaujintos“, – teigė Kriūkų mokyklos-daugiafunkcio centro direktorė L. Liutvinienė.

Tarybos nariai užsuko ir į vaikų dienos centrą, kuris tvarkomas pagal atnaujinimo plėtros projektus: patalpa suremontuota, nupirkti nauji baldai. Komiteto nariai nusprendė, kad viskas atlikta tvarkingai, tik ant skydinės trūko įspėjamojo ženklo bei išėjimą nurodančių šviečiančių evakuacijos ženklų.

Pasak L. Liutvinienės, su mokyklinio amžiaus vaikais bei priešmokyklinukais iš viso Kriūkuose mokinasi 120 vaikų, o darželio grupės – pilnos. Priešmokyklinukų bus 11 arba 12, pirmokų – 12, antrokų – 14. Septyniais vaikais sumažėjo septintos klasės moksleivių, aštuntokų – šeši, todėl klasės iš dalies sujungtos. Mokykloje dirbančių mokytojų yra 25, jei skaičiuojame ir tuos, kurie dirba mokymo įstaigoje bent vieną dieną. Darželio ir priešmokyklinio ugdymo mokytojų dirba keturios specialistės: trys ikimokyklinio amžiaus ir viena priešmokyklinio ugdymo.

Kriūkų mokykla-daugiafunkcis centras neturėjo aktų salės, tad šios patalpos ruošiamos greta esančiame Sviatošino dvare. Čia vaikai galės rengti koncertus bei įvairius pasirodymus, svarstoma galimybė įrengti laiptus į antrąjį aukštą.

„Seniai neturim jokios normalesnės salės – viskas vyksta vestibiuly“, – pasakoja direktorė ir džiaugiasi vykstančiais remonto darbais.

Pasak jos, iš dalies vestibiulyje organizuoti renginius patogu, tačiau, jei rodomas spektaklis, žiūrovams būna sunku stebėti pasirodymus, nes nėra pakylos.

Pasak direktorės, išleistų pinigų geriau neskaičiuoti. Visą sumą sunku tiksliai pasakyti, nes vieni dalykai buvo pirkti dabar, kiti supirkti gruodžio mėnesį, naudotos ir projektinės, ir savos lėšos, o prieš rugsėjį dar žadama atnaujinti ir mokyklos aplinką, pastatyti suoliukus. Visgi išleista suma turėtų siekti apie 167 tūkst. eurų. Direktorė tikisi gauti dar lėšų, kad būtų įmanoma apšiltinti pastatą.

Po apsilankymo Kriūkų mokykloje-daugiafunkciame centre B. P. Vainius teigė, kad buvo maloniai nustebinti pokyčiais, o direktorė džiaugėsi, kad savivaldybės tarybos nariai atvyko ir iš tiesų pamatė, kaip jie gyvena ir tvarkosi.

Ypač dideli pokyčiai ir Lekėčiuose, kur pernai su priešmokyklinukais buvo 130 mokinių, 27 mokytojai.

Čia per karantiną irgi nesnausta, o paplušėta iš peties – ypač virtuvė ir valgykla prašyte prašėsi remonto, kur buvo užsilikusių ir jau senokai neveikiančių įrenginių, tad būtent šių patalpų griebtasi pirmiausiai. Mokykloje pavyko perdažyti ir koridorių sienas, tvarkoma ir pastato išorė. Svarbiausia, kad viskas atlikta savomis jėgomis iš įstaigos sutapytų lėšų, o tai pavyko padaryti dėl ūkiško L. Liutvinienės požiūrio. Tiesa, liks ir netvarkytų kabinetų, nes vien gerais užmojais remonto padaryti neina.

Tarybos nariai apžiūrėjo ir prieš porą savaičių įrengtas suskleidžiamas Lekėčių mokyklos-daugiafunkcio centro sporto salės tribūnas. Švietimo, kultūros ir sporto komiteto nariai diskutavo, kad tokios salės galėtų pavydėti ne viena mokykla.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos