baneris leidinys

sintautai darzelis
Kūrybinių darbų konkurse „Gyvulininkystė ir MES“ šįmet ikimokyklinio ugdymo grupių kategorijoje nepralenkiami buvo Sintautų pagrindinės mokyklos ikimokyklinio ugdymo skyriaus „Vyturėlis“ auklėtiniai. R. Galinskienės nuotr.


Žemės ūkio ministerija ir VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra jau penktą kartą iš eilės organizuoja šviečiamąją gyvulininkystės programą, kurią vainikavo vaikų ir jaunimo kūrybinių darbų konkursas „Gyvulininkystė ir MES“. Šįmet vienos iš kategorijų nugalėtojai tapo Sintautų pagrindinės mokyklos ikimokyklinio ugdymo skyriaus „Vyturėlis“ auklėtiniai.
 
Šiais metais programoje dalyvavo 40 mokyklų ir ikimokyklinių ugdymo įstaigų iš visos Lietuvos, o sintautiškiai čia dalyvauja jau ne pirmą kartą. Konkurso nugalėtojai buvo paskelbi spalio pradžioje, tačiau iki tol ne vieną mėnesį ugdymo įstaigose vyko intensyvus šviečiamasis darbas su auklėtiniais, į kurį buvo įtraukta tiek mokyklos, tiek ir tėvų bendruomenė. Startavusi dar prieš karantiną, ši programa truko kelis mėnesius, o ją vainikavo įvykęs konkursas „Gyvulininkystė ir MES“, kurio uždavinys – kūrybiniais darbais atskleisti tradicinės krašto gyvulininkystės ypatumus, naudą ir svarbą. Vaikų darbuose turėjo atsispindėti bent viena tradicinės gyvulininkystės šaka: pieninė ir mėsinė galvijininkystė, kiaulininkystė, paukštininkystė, arklininkystė, avininkystė, ožkininkystė, kailinė žvėrininkystė, triušininkystė ir bitininkystė.

Darželinukų kategorijoje šįmet nugalėtojais tapo sintautiškiai. Sintautų pagrindinės mokyklos direktoriaus pavaduotoja ikimokykliniam ugdymui Rūta Galinskienė priminė, jog 2018 m. jų darželio auklėtiniai taip pat buvo pelnę diplomą už aktyvų dalyvavimą šioje programoje. Konkurso metu mažiesiems programos dalyviams teko atlikti nemažai užduočių – jie spalvino gyvūnus, mokėsi lietuvių liaudies dainų, mokėsi sekti pasakas, žiūrėjo edukacinius filmukus, gamino įvairius atributus gyvulininkystės temomis, stebėjo gyvūnus namuose ir jais rūpinosi. Iš tokios visą laiką aktyviai vykusios vaikų veiklos buvo sukurti 24 nuotraukų koliažai ir trys mokomieji filmukai. Spalio pradžioje konkurso nugalėtojus apdovanojo į darželį atvykę šios programos organizatorių atstovai, kurie 25 programoje iš skirtingų grupių dalyvavusiems vaikams įteikė po firminius marškinėlius, garso kolonėlę ir ausines. Pirmos vietos nugalėtojams atiteko ir padėkos raštas.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos