baneris leidinys

Nuo šių metų sausio 1d. įsigaliojo nauji vaiko minimalios ir vidutinės priežiūros įstatymo pakeitimai.

Savivaldybės tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatorė Aušra Pavydienė priminė, kad vaiko minimali ir vidutinė priežiūra yra, kai vaikui teikiama švietimo pagalba, socialinės, sveikatos priežiūros ir kitos paslaugos, kuriomis siekiama teigiamų jo elgesio pokyčių. Pasak koordinatorės, šios minimalios ir vidutinės priežiūros priemonės gali būti skiriamos, jei jis nesimoko ir nelanko mokyklos arba jei nepilnametis padarė administracinį nusižengimą ir kita.
 
Tuomet jis įpareigojamas lankytis pas specialistą, lankyti vaikų dienos centrą ar, pavyzdžiui, nevyriausybinę organizaciją, taip pat turi tęsti mokymąsi, dalyvauti elgesio keitimo programose ir kita.

Minimalios priežiūros priemone siekiama vaiko elgesį keisti neatitraukiant jo nuo tėvų, o vidutinę priežiūrą vykdant – vaiko elgesys keičiamas vaikų socializacijos centre.

„Tokių atvejų, kad vaikas būtų išvežtas į socializacijos centrą, per pastaruosius dvejus metus neturėjome. Ši pagalbos priemonė taikoma išskirtinais atvejais“, – aiškino A. Pavydienė.

Dėl vaiko minimalios priežiūros priemonių skyrimo į Vaiko gerovės komisiją, turi teisę kreiptis tėvai, policija, mokykla, seniūnija, teismas ir pan.

Nuo sausio 1 d., vaikui skiriant minimalios, vidutinės priežiūros ir auklėjamojo poveikio priemones, kartu ir tėvams skiriamos koordinuotai teikiamos paslaugos, atsiranda koordinuojanti įstaiga, jos vadovu paskirtas atvejo vadybininkas, apibrėžtos jo funkcijos.

„Draugo“inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos