baneris leidinys

darzeliai sujungimas
„Berželio“ tarybos pirmininkė Lina Bakaitienė savo pozicijos laikėsi iki galo, į tribūną stojo ir tarybos posėdžio metu, tačiau jos argumentai neįtikino nei pertvarkos komisijos pirmininko, vicemero Dariaus Jakavičiaus, nei 16 tarybos narių, balsavusių už sprendimo priėmimą. (D. Pavalkio nuotr.)


Kad ir ne vienbalsiai, tačiau penktadienį vykusio savivaldybės tarybos posėdžio metu buvo pritarta švietimo įstaigų tinklo pertvarkos 2022–2025 m. bendrajam planui, kuriame numatytas ir Šakių darželių „Klevelis“ ir „Berželis“ sujungimas, kėlęs daugiausiai aistrų.
 
Savivaldybės opozicija dar prieš posėdį prašė klausimą atidėti ir labiau išdiskutuoti, nes „niekas nedega ir neužsidegė“, tačiau valdančioji dauguma tokiam siūlymui nepritarė ir klausimas darbotvarkėje liko. Kone visuose komitetų posėdžiuose dalyvavo ir darželio poziciją gynė „Berželio“ tarybos pirmininkė Lina Bakaitienė. Ji į tribūną stojo ir tarybos posėdžio metu ir it mantrą vėl kartojo, kad sprendimas skubotas, su bendruomene neišdiskutuotos alternatyvios valdymo ir kitų administravimo lėšų optimizavimo galimybės.

„Per šį labai trumpą laiką, kai išgirdome apie įstaigų tinklo pertvarkos 2022–2025 m. bendrojo plano projektą, o dauguma tėvų neveda vaikų į darželius, dalis pedagogų atostogauja, bendruomenė darė tai, ką spėjo“, – kalbėjo L. Bakaitienė ir vardijo, kokie susitikimai darželio iniciatyva buvo suorganizuoti, pripažino, kad ne visuomet pavyko išgirsti atsakymus į rūpimus klausimus.

Tačiau valdžios atstovai kategoriški: esą apie tai su įstaigų vadovėmis kalbėta dar per jų metinius vertinimus vasarį, o jeigu jos šios žinios neiškomunikavo bendruomenei, jau kitas klausimas. Be to, tiek meras Edgaras Pilypaitis, tiek vicemeras Darius Jakavičius nekart pabrėžė, kad dabar ne apie etatus kalbama, o tik apie pirmąjį žingsnį – įstaigų sujungimo klausimą, po kurio seks daugybė kitų žingsnių.

„Nuo sprendimo reorganizuoti įstaigą iki fakto praeina mažiausiai šeši mėnesiai“, – sakė meras.

Tai, kaip įstaiga dirbs, aiškino valdžios atstovai, priklausys ir nuo naujojo vadovo. Be to, jų teigimu, esą kitaip jau ir negali elgtis, nes į kampą spaudžia ministerijos sprendimai, auditorė taip pat pasisakiusi, kad lėšos galėtų būti naudojamos efektyviau, pagalbos specialistų poreikis taip pat jaučiamas, tad taupant lėšas į tai ir būtų orientuojamasi. Nekart minima, kad įstaiga su mažiau nei 200 ugdytinių laikoma tiesiog neperspektyvia. Mero tikinimu, valdymo lėšos nepadengia poreikio, o nematant kitos išeities ir siūlomas toks sprendimas.

„Berželio“ atstovė atviravo, kad reorganizacijos nežinomybėje emocijos ima viršų ir tai natūralu, bendruomenę neramina ir tai, kad „Varpo“ mokyklos mikroklimato pasikeitimai, kurie išryškėjo po to, kai prie šios mokyklos buvo prijungtas „Aukuras“, tebeegzistuoja iki šiol. Valdžios atstovai atkerta, kad tik nuo pačios bendruomenės noro ir pastangų priklausys, koks tas mikroklimatas įstaigoje vyraus.

Keltas klausimas, kodėl Sintautų mokyklai leidžiama rengti konkursą, o „Klevelyje“ vadovė pareigas laikinai eina jau metus.

„Kadangi laukiau šio žingsnio. Jau tada buvo ištransliuota, kad atskiro vadovo nebus“, – teigė meras.

L. Bakaitienė nekart kalbėjo ir apie tai, kad abu darželiai pilni, yra netgi laukiančiųjų eilėje, „Klevelyje“ atidaroma nauja grupė, tad kam radikalūs pokyčiai, kai vaikų trūkumo, priešingai nei reorganizuojamose mokyklose, nėra.

D. Jakavičius žeria demografinius rodiklius: 2000 m. Šakiuose ir Šakių seniūnijoje gimė 138 vaikai, 2010 m. – 115, 2015 m. – 126, o 2020-iaisiais – 69, kurie po dvejų metų ir ateis į darželį. Džiugu, sakė vicemeras, kad grupės dabar pilnos, tačiau, anot jo, daugiau nei 80 proc. vaikų „bendruomenės ir mūsų pastangų dėka buvo ištraukta iš namų“, kurie anksčiau darželių net nelankė, o demografiniai rodikliai kalba už save.

Išties ir komitetuose, ir susitikimuose su bendruomene, ir pertvarkos darbo grupėje darželių sujungimo klausimas kėlė daugybę emocijų. Kaip bebūtų, abi pusės iš paskutiniųjų laikėsi savo argumentų, o sprendimas priimtas darželius sujungti 16 balsavus už, penkiems prieš. Keturi tarybos nariai penktadienį vykusiame posėdyje nedalyvavo.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos