baneris leidinys

strokiene liukaitiene
Dar ir pasibaigus švietimo įstaigų tinklo pertvarkos komisijos posėdžiui, Margarita Liukaitienė diskutavo su Sintautų mokyklos atstovais, pripažino juos suprantanti. Būtų keista, sakė ji, jei mokykla nekovotų už išlikimą, tačiau dabar viskas priklausys nuo to, ar atsiras nuolatinis vadovas. D. Pavalkio nuotr.

Gintarė MARTINAITIENĖ

Praėjusį ketvirtadienį į posėdį rinkosi švietimo įstaigų tinklo pertvarkos komisija. Susitikimo tikslas gana formalus – trečiąkart paskelbus konkursą Sintautų mokyklos direktoriaus pareigoms užimti, reikia pataisyti liepos mėnesio sprendimą, kuriame po antrą kartą neįvykusio konkurso jau buvo numatytas scenarijus dėl mokyklos reorganizavimo. Visgi Sintautų mokyklos atstovus dėl galimų pokyčių įtikina ne visi argumentai.

Pasak posėdį pradėjusio komisijos pirmininko, vicemero Dariaus Jakavičiaus, kilęs ažiotažas bei nuskambėjęs aidas po liepos mėnesio tarybos sprendimo jam nebuvo malonus. Jis pabrėžė, kad rasti nuolatinį vadovą pastangos buvo dedamos tada, viliamasi jį rasti ir dabar. Konkursas vadovo pareigoms užimti turėtų įvykti vasario 25 d. Visgi jei atsitiktų, kaip įvardyta, juodasis scenarijus, kitos alternatyvos, kaip tik Sintautus reorganizuoti į Šakių „Varpo“ mokyklos skyrių, nėra.

Sintautų mokyklos direktoriaus pavaduotoja Irena Strokienė kalbėjo, kad jos neįtikina argumentai, jog „Varpo“ ir Sintautų mokyklos yra lygiavertės.

„Kodėl nebuvo jokios alternatyvos? Mes turime 15 devintokų. Kaimo mokyklai tai nėra mažai. <...> Kur tas mokyklų vienodumas? „Varpas“ yra aštuonmetė, mes dešimtmetė“, – sakė I. Strokienė ir laikėsi pozicijos, kad ne dabar, o tik po sujungimo būtų suvienodintos abi mokyklos, mat Sintautuose neliktų devintos ir dešimtos klasės.

Sintautų mokyklos direktoriaus pavaduotoja kėlė ir tą klausimą, kad jeigu sumažės krūviai mokytojams, gali iškilti grėsmė prarasti pagrindinių dalykų mokytojus, nes jiems tiesiog neapsimokės šioje mokykloje dirbti.

„Tai „Varpo“ mokyklos mokytojai tikriausiai ir užpildytų tas spragas“, – svarstė savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Darius Aštrauskas, į kurio pasakymą I. Strokienė reagavo retoriniu klausimu, o kodėl turi būti aukojami Sintautų mokytojai, mokiniai, kad šios dvi mokyklos būtų suvienodintos.

D. Aštrauskas teisinosi, kad ne jie tokias sąlygas sugalvojo, bet I. Strokienės bei kartu su ja posėdyje dalyvavusio mokyklos pavaduotojo ūkiui Raimondo Daniliausko vedėjo argumentai, buvo galima suprasti, neįtikino. Apskritai, sakė pavaduotoja, ji tik perduodanti tėvų žinutę, kad „Varpas“ tarp Sintautų vaikų apskritai nėra populiarus ir mokiniai, kai reikia rinktis, dažniausiai renkasi kitas mokyklas. Į „Varpo“ mokyklą, anot pavaduotojos, išėję vos keli mokiniai. R. Daniliauskas irgi mano, kad gali būti taip, jog vaikai pasiskirstytų – Veršių krašto galbūt rinktųsi Griškabūdžio gimnaziją, kiti – Kudirkos Naumiesčio ar Lukšių, „Žiburio“ gimnazijas.

Visgi diskusijos klausydamas D. Jakavičius ragino nesileisti į detales, kas būtų, jeigu būtų, ir kvietė labiau orientuotis, kad nuolatinis vadovas atsiras. I. Strokienė patikino, kad vienas kandidatas lyg ir yra, kitas galbūt nelabai realus, bet kyla grėsmė, ar bus spėta laiku su reikiamais dokumentais ir pan.

„Jeigu konkursas neįvyksta, tada renkamės vasario 26 dieną ir kalbamės, bet visi tikėkimės, kad trečias kartas nemeluos“, – kalbėjo D. Jakavičius.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!


BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos