baneris leidinys

mokytojai metod
Iš kairės: Šakių metodinės tarybos pirmininkė Margarita Liukaitienė, androgogės Inga Sorakienė, Danutė Aniulienė bei Šakių švietimo pagalbos tarnybos direktorė Diana Jazukevičienė metodinių būrelių pirmininkams dėkojo už aktyvią veiklą, pasidžiaugė kompetentinga komanda. D. Pavalkio nuotr.

Sausio 12 d. Šakių rajono metodinių būrelių pirmininkai ir švietimo įstaigų metodinių tarybų pirmininkai buvo pakviesti į Padėkos vakarą Gelgaudiškio dvare. Renginį organizavo Šakių švietimo pagalbos tarnybos (ŠPT) direktorė Diana Jazukevičienė, andragogės Inga Sorakienė bei Danutė Aniulienė, Šakių metodinės tarybos pirmininkė Margarita Liukaitienė. Paskaitą apie dvarų kultūrą susirinkusiems skaitė dr. Marius Daraškevičius.

Metodinę tarybą sudaro 25 rajono metodinių būrelių vadovai, kuruojantys visų specialybių pedagogų ir kitų specialistų metodinę veiklą. Ji įsteigta 2014 m. projekto „Lyderių laikas 2“ iniciatyva. Kaip prisimena metodinės tarybos pirmininkė Margarita Liukaitienė, „kai projekto vadovės išreiškė mintį, kad reikia metodinės tarybos, norinčių į ją buvo nulis“. Iniciatyvos ėmėsi Alina Staniulienė, M. Liukaitienė, Ilona Martinkaitienė. Patirties važinėdamos po visą Lietuvą jos sėmėsi kartu su vadovėmis Lilija Liutviniene ir Nijole Bitiniene, stebėjo, kaip švietimo srityje tvarkosi įvairios savivaldybės.

„Tuo metu svajojome turėti rajone švietimo pagalbos tarnybą, – pasakojo M. Liukaitienė, – dabar ją turime, smagu, kad susirinko šauni ŠPT komanda. Kita svajonė – kad į savivaldybės komandą ateitų žmonės, buvę mokytojai, kurie suprastų visą švietimo virtuvę, suprastų, kaip mes dirbame ir ko mes siekiame.“ Metodinės tarybos pirmininkė M. Liukaitienė pasidžiaugė, kad komanda, kuri dirba savivaldybėje, išties kompetentinga, pasiruošusi suteikti profesionalią pagalbą.

Vicemeras Darius Jakavičius sveikindamas metodinę tarybą – rajono švietimo įstaigų branduolį – pabrėžė švietimo svarbą, kuri buvo suprasta dar Antikos laikais. Tik skambūs šių dienų politikų pažadai padaryti mokytojo profesiją prestižine jau kažkaip nutilo.

„Ar visi viską padarėme, kad mokytojo profesija būtų prestižinė? – retoriškai klausė vicemeras. – Turime visi dirbti daug, kad pasiektume rezultatą. Būkime stiprūs, stiprinkime vieni kitus, priimkime kito nuomonę. Mokytojo prestižas turėtų prasidėti nuo mūsų pačių. Noriu padėkoti, kad imatės to sunkaus darbo.“

Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Darius Aštrauskas taip pat dėkojo metodinių būrelių pirmininkams už įdėtą triūsą. Vedėjas, prisiminęs rudenį kilusią diskusiją dėl apmokėjimo už metodinę veiklą, žadėjo dėti pastangas ir kalbėtis su mokyklų vadovais, kad už darbą metodinių būrelių pirmininkams būtų atlyginta, jis tikina: „Pavasarį grįšime prie to klausimo, kalbėsimės su vadovais ir, manau, tų galimybių atrasime.“

Pasak andragogės Danutės Aniulienės, viena iš Šakių ŠPT veiklos krypčių yra Šakių rajono pedagogų metodinės veiklos kuravimas. D. Aniulienė kartu su kolege I. Sorakiene šia veikla užsiima nuo 2021 m. pradžios. Jų darbas prasidėjo itin nepalankiomis aplinkybėmis – esant karantinui, naudojantis tik telefonu ir internetu. Tačiau aktyviai veikė metodinė taryba,  metodiniai būreliai organizavo metodinę veiklą rajono ir mokyklų bendruomenėms. Organizuotos ilgalaikės programos, seminarai, paskaitos, edukacinės išvykos, parodos, sukurtas filmukas apie poetą Vytautą Mačernį, vestos atviros pamokos. Andragogių uždavinys buvo koordinuoti bei skatinti metodinės tarybos ir metodinių būrelių veiklą, teikti pagalbą organizuojant ir suderinant veiklas. Padėkos renginys –  puiki proga pabūti visiems kartu.

„Buvimas kartu, dalijimasis patirtimi, įspūdžiais padeda augti, mus turtina, daro mūsų pamokas įdomesnes“, – sakė D. Aniulienė.

Padėkos už aktyvią veiklą įteiktos A. Staniulienei – direktorių pavaduotojų metodinio būrelio pirmininkei, Jūratei Stankaitytei – psichologų metodinio būrelio pirmininkei, Rasai Bublaitienei – lietuvių kalbos metodinio būrelio pirmininkei, M. Liukaitienei – metodinės tarybos pirmininkei ir antrųjų užsienio kalbų metodinio būrelio pirmininkei, Birutei Šalkauskienei – švietimo įstaigų bibliotekininkų metodinio būrelio pirmininkei, Linai Smilgiuvienei – dailės metodinio būrelio pirmininkei, Redai Glinskienei – biologijos metodinio būrelio pirmininkei, Odetai Vasiliauskaitei – etikos mokytojų metodinio būrelio pirmininkei, Rasitai Gokdere – technologijų metodinio būrelio pirmininkei, Linai Bakaitienei – muzikos mokytojų metodinio būrelio pirmininkei, Aušrai Kasparavičienei – socialinių pedagogų metodinio būrelio pirmininkei, Audriui Losčiui – tikybos mokytojų metodinio būrelio pirmininkui, Linai Sinkevičienei – pradinių klasių mokytojų metodinio būrelio pirmininkei, Genutei Žilinskienei – spec. pedagogų ir logopedų metodinio būrelio pirmininkei, Romanui Laurinaičiui – technologijų metodinio būrelio pirmininkui.

Andragogė I. Sorakienė pasidžiaugė, kad smagu dirbti su aktyviais pedagogais, kurie drįsta išbandyti tai, ko nėra bandę anksčiau, dėkojo D. Aniulienei už idėją suorganizuoti Padėkos vakaro renginį. ŠPT direktorė Diana Jazukevičienė taip pat dėkojo visiems susirinkusiems už bendradarbiavimą, už idėjas ir palaikymą, nes „tik nuo mūsų požiūrio priklauso Lietuvos ateitis, mūsų vaikų vertybės“, ir vakarą užbaigti pakvietė prie bendro vaišių stalo.

Živilė Rinkevičienė

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos