baneris leidinys

Siekiant išvengti didelių COVID-19 protrūkių mokyklose ir norint toliau tęsti kontaktinį ugdymą, nuo sausio 13d. įsigaliojo valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo sprendimas kiekvieną penktadienį bendrojo ugdymo ir pirminio profesinio mokymo mokiniams išdalinti savikontrolės testus.

Savikontrolės tyrimai ugdymo įstaigose atliekami kas 3–4 dienas, todėl mokiniai testuojasi du kartus per savaitę. Įsigaliojus pakeitimams, mokiniai vieną iš šių testų galės atlikti namuose prieš grįždami į ugdymą po savaitgalio, antruosius testus bus galima atlikti savaitei įsibėgėjus.
 
Tiesa, testai į namus jau buvo dalinami ir anksčiau – prieš rudens ir žiemos atostogas.

Pasak savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjo Dariaus Aštrausko, turimais duomenimis, testuojasi 1 tūkst. 468 mokiniai, dar 794 moksleiviai yra vakcinuoti. Testus penktadieniais stengiamasi išdalinti kuo didesniam vaikų skaičiui, net ir tiems, kurie prašymų testuotis nėra pateikę.

„Kurie neprieštarauja, tiems ir stengiamės išdalinti. Nebent kategoriškai atsisako ar meta į šiukšlinę, tai tada tikslo duoti nėra“, – sakė D. Aštrauskas.

Tokia ir Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos pozicija, mat tikimasi tėvų geranoriškumo ir rūpesčio, jog į mokyklas po savaitgalio grįžtų prasitestavę, tik sveiki vaikai.

Profilaktiškai testuotis kartu su mokiniais, o ne tik tada, kai fiksuojamas ligos atvejis klasėje, nuo šiol bus rekomenduojama ir to pageidaujantiems ugdymo įstaigų darbuotojams.

Kaip rodo Lietuvos nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos duomenys, teigiami greitųjų antigeno testų rezultatai dažniausiai patvirtinami ir PGR testų rezultatais. Tai reiškia, kad greitųjų antigeno testų rezultatai yra gana patikimi – teigiami testai retai būna klaidingi.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos