baneris leidinys

venskunas varpo
„Varpo“ mokyklos direktorius Mindaugas Venckūnas sako, kad testų davimas į namus nepasiteisino, todėl priėmė patikimesnį būdą vaikus ir toliau testuoti mokykloje. D. Pavalkio nuotr.

Gintarė MARTINAITIENĖ

Koronavirusas pastaruoju metu intensyviai plinta ugdymo įstaigose. Rajone iš 10 sergamumo židinių net devyni yra mokyklose. Didžiausiu sergančiųjų skaičiumi išsiskiria Šakių „Varpo“ mokykla, tačiau situacija valdoma, atsižvelgiant į konkrečias klases, yra taikomas infekcijų plitimą ribojantis režimas, penktadienį nuotolyje mokėsi tik trys klasės, kurios jau šios savaitės pradžioje turėjo grįžti prie kontaktinio ugdymo.

Pasak mokyklos direktoriaus Mindaugo Venckūno, blogiausia padėtis mokykloje buvo sausio 25 d., kai dešimt 5–8 klasių reikėjo išleisti į nuotolį, po dienos iškrito dar dvi klasės.

„Tai iš 5–8 klasių 16 komplektų mokykloje teliko keturi“, – prisimena direktorius.

Penktadienį nuotolyje mokėsi tik trys klasės (dvi pradinės ir viena vyresnių), tiesa, dėl sergamumo buvo visiškai uždarytas Slavikų skyrius, tačiau nuo vasario 7 d. čia turėjo būti atnaujintas įprastas darbas.

Pasak mokyklos direktoriaus, saviizoliacijoje penktadienį buvo 128 mokiniai, iš kurių 101 serga ir jų liga yra patvirtinta PGR testo atsakymu. Visgi žiūrint bendrai, anot M. Venckūno, padėtis po truputį stabilizuojasi, sergančių mokytojų yra du, viena po ligos į darbą jau grįžo, tebeserga ir du ūkio dalies darbuotojai.

„Sudėtinga, kai suserga du to paties dalyko mokytojai, labai sunku su pavadavimu. Kai vaikai serga, dar galim išlaviruoti ar nuotoliniu, ar hibridiniu būdu“, – darbiniais rūpesčiais dalijosi direktorius.

„Šiandien (penktadienį) kiek testavome vaikų, tai neradom nė vieno sergančio, vakar radom vieną, iš anksčiau į sistemą įkrito šeši PGR. Kol kas lyg stabilizuojasi, nors bijau, ką pasakyti“, – kalbėjo M. Venckūnas ir teigė, jog kiek įmanoma, mokykla stengiasi užtikrinti kontaktinį mokymąsi, reguliuoti srautus, testuoti.

„Kai klasėje nėra bent devynių vaikų, kalbam su klasės auklėtoja, žiūrim, ar dėl kovido, ar dėl kitų priežasčių nėra“, – sakė direktorius ir informavo, kad praėjusią savaitę mokykloje testavosi 369 vaikai, ankstesnę savaitę – 344.

Pastebima, kad dažnai tėvai pakeičia nuomonę ir sutinka testuoti vaikus, kai klasėje yra konkretus susirgimas, nes triskart per savaitę nesutinkant testuotis reikėtų mokytis nuotoliniu būdu.

Pasak M. Venckūno, testų davimas į namus nepasiteisino, tad mokykla priėmė sprendimą moksleivius profilaktiškai testuoti pirmadienį ir ketvirtadienį.

„Grįžus iš atostogų daugelio kuprinėse testai buvo, namuose nesitestavo, tai tie testai tampa beverčiai. Tada nusprendėme, kad testuojam pirmadienį. Mums taip atrodo patikimiau“, – teigė „Varpo“ vadovas.

Pasak jo, mokykloje vakcinuoti yra 96 mokiniai, skiepus pilnai gavę ir 13 pradinukų. Mokytojų vakcinuota 68, darbuotojų 30.

Ir toliau, pasak M. Venckūno, bus dedamos pastangos, kad vaikai mokytųsi mokykloje, o į nuotolį siunčiamos tik tos klasės, kur situacija tampa išties sudėtinga.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos