baneris leidinys

Pirmadienį į posėdį susirinkusi Švietimo įstaigų tinklo pertvarkos komisija sudėliojo paskutinius taškus rajono švietimo įstaigų pertvarkymo 2022–2025 m. plano projekte, kuris bus teikiamas tvirtinti savivaldybės tarybai.

Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausiasis specialistas Gintaras Demenius supažindino, kokie plano pasikeitimai atsirado lyginant su 2021 m. liepą priimtu švietimo įstaigų tinklo pertvarkymo planu. Visų pirma, įvykus konkursui į Sintautų pagrindinės mokyklos direktoriaus vietą ir tikintis, kad vadovas greitu laiku bus oficialiai patvirtintas, pertvarkos plane nebelieka buvusios galimybės Sintautų pagrindinei mokyklai tapti Šakių „Varpo“ mokyklos skyriumi. Taip pat iš plano išnyko eilutės dėl Lekėčių mokyklos-daugiafunkcio centro bei Gelgaudiškio mokyklos klasių komplektavimo, dėl kurių sprendimai buvo priimti praėjusiame posėdyje. Anot G. Demeniaus, pertvarkos planas papildytas įtraukiant 2023, 2024 ir 2025 m., paliekant aptakią formuluotę: „Vykdoma švietimo įstaigų stebėsena“, numatoma, kad esant poreikiui švietimo įstaigų tinklo pertvarkos planai gali būti tikslinami. Tai labiausiai liečia rajono kaimiškąsias gimnazijas. Atsižvelgiant į Vyriausybės 2021 m. gruodžio 22 d. priimtą nutarimą, jau 2024 m. komplektuojant 11 (gimnazijos trečią) klasę ir nesant 21 mokinio, klasė nekomplektuojama. Tad jeigu gimnazijos atitiks teisės aktus ir turės reikiamą mokinių skaičių, jos toliau gyvuos, jeigu ne, bus priimami sprendimai.
 
Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Darius Aštrauskas paantrino, kad kol kas ministerijos nuostata dėl 3–4 klasių formavimo ilgosiose gimnazijose tvirta ir nežadama nieko keisti.  

„Iš vienos pusės skaudu, kad kai nėra vaikų, gimnazijos gali tapti pagrindinėmis mokyklomis, bet, kalbant apie kokybę, tai pasirinkimo galimybė jose tikrai mažėja, – sako skyriaus vedėjas. – Nenorim nieko griauti, bet mokinių mažėja, reikia priimti tam tikrus sprendimus.“

Vicemeras Darius Jakavičius pridėjo, kad šis planas yra Tūkstantmečio mokyklos programos sudėtinė dalis, nors nėra aišku, kodėl ši programa supinama su tinklo pertvarkos planu. Viena aišku, kad Tūkstantmečio  mokyklos programai priešintis nereikia, nes tai yra svarbios investicijos į rajonus. Galų gale, anot vicemero, 2024 m. dar reikia sulaukti. Nenorint kelti nereikalingos panikos, buvo ieškoma paties nuosaikiausio sprendimo ir toks pasirinktas. D. Jakavičiaus nuomone, net 21 mokinys klasėje neužtikrina visapusiškos ugdymo kokybės.

„Ne visi mokiniai, einantys į gimnaziją, ruošiasi studijuoti aukštosiose mokyklose. Turime pasverti, koks mūsų tikslas: ar kad vaikas įgytų vidurinį išslavinimą arčiau savo namų, ar mes norime jį išsiųsti  kur toliau. Kol kas visos keturios gimnazijos, esančios rajone, gyvuoja, stenkimės pagerinti ugdymo kokybę dabartinėse mūsų mokyklose, kad rezultatai būtų kuo geresni“, – kalbėjo vicemeras.

Kadangi dėl esminių dalykų jau buvo susitarta praeitą susirinkimą, o 2023–2025 m. palikti stebėsenai, komisijos nariams klausimų nekilo. Švietimo įstaigų pertvarkymo plano projektui pritarta ir jis bus teikiamas tvirtinti tarybai.

Živilė Rinkevičienė

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos