baneris leidinys

Pirmadienio rytą ir rajono mokyklos pradėjo nuo nuotolinės visuotinės istorijos pamokos, skirtos Ukrainai. Pasak Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjo Dariaus Aštrausko, raginimai jungtis buvo išsiuntinėti visoms rajono ugdymo įstaigoms. Visgi palaikymo kontekste vis labiau ryškėja ir agresijos, ypač prieš vaikus, apraiškos.
 
Pamokos metu istorijos mokytojas Audrius Jurgelevičius sklaidė pastaruoju metu dažniausiai girdimus melus apie Ukrainą. Jis sakė, kad šios pamokos temos nėra jokioje programoje, ją padiktavo pats gyvenimas, tai yra karas Ukrainoje.
 
Per pamoką pedagogas vaikams papasakojo apie šios valstybės šimtmečių istoriją, valstybingumo šaknis, dekonstravo istorijos klastotes.

„Ukrainoje gyvenantys žmonės, ukrainiečiai, yra atskira, savarankiška tauta ir jie nėra rusai. Ukrainiečiai daugiau kaip tūkstantį metų patys kuria savo istoriją, patys kuria savo valstybę ir jei jie patys ją sukūrė, jie neturi niekam būti dėkingi, kad turi valstybę. Jie niekam nėra skolingi už savo valstybę ir niekas neturi teisės jos atimti“, – vesdamas Ukrainos istorijos pamoką kalbėjo mokytojas A. Jurgelevičius.

Pamoka apie Ukrainą tiesiogiai ar vėliau pirmadienį buvo peržiūrėta 30 tūkst. kartų. Kiek konkrečių klasių ir mokyklų jungėsi rajone, nefiksuota.

Įvairių palaikymo akcijų Ukrainai tikrai ne viena, tačiau greta gražių dalykų šiomis dienomis viešojoje erdvėje girdisi vis daugiau nerimo dėl rusakalbių vaikų žeminimo, įžeidinėjimų, prieš juos nukreiptos agresijos ir kaltinimų, susijusių su įvykiais Ukrainoje. Specialistai įspėja, kad labai svarbu, jog suaugę neliktų abejingi tokioms patyčioms ir nedelsdami jas stabdytų. Į mokyklų bendruomenes tuo pačiu klausimu šią savaitę kreipėsi ir švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė. Paramos vaikams centro psichologai rekomenduoja, kaip derėtų elgtis suaugusiems, ir informuoja, kad pirmiausiai reikėtų atskirti ir įvardinti, jog agresorius yra Rusijos prezidentas, bet ne mūsų ar kitose šalyse gyvenantys rusai. Psichologai sako, jog svarbu atkreipti dėmesį, kaip apie karą kalba suaugusieji, nes vaikai viską girdi. Patariama padėti vaikams suprasti, kaip šiomis dienomis jaučiasi, ką galvoja šalia mūsų gyvenantys rusai.

„Daugelis jų yra išsigandę, bijo ir nerimauja dėl karo Ukrainoje, išgyvena dėl ten žūstančių žmonių, nepriklausomai kokia jų tautybė”, – rašoma pranešime ir atkreipiamas dėmesys, kad patyčias turi stabdyti suaugę.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos