baneris leidinys

piesinys uk
Gintarė MARTINAITIENĖ

Rajone apsistojantys ukrainiečiai stengiasi įsikurti, apsiprasti naujoje šalyje ir naujoje aplinkoje, o pirmieji vaikai jau veria ir ugdymo įstaigų duris. Net neabejojama, kad tokių vaikų tik daugės.

Pasak Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjo Dariaus Aštrausko, kaip niekad reikia susitelkimo, atjautos bei pagalbos vaikams integruojantis į bendruomenę. Anot vedėjo, yra šeimų, kurios vaikus į mokyklą nori leisti iš karto, tačiau yra ir tokių, kurie dar nori pailsėti, apsiprasti.

„Mes skatiname, kad į mokyklą pradėtų eiti greičiau, susirastų draugų, atrastų veiklos ir lauke. Gelgaudiškyje atvyko keturi suaugę ir septyni vaikai, iš kurių jauniausiam tik aštuoni mėnesiai. Kai kurie jau apsižiūrėjo mokyklą, bet yra ir gaunančių per nuotolį užduotis iš Ukrainos, tad procesas vyksta įvairiapusiškai. Yra vaikas, turintis negalią“, – sakė D. Aštrauskas, pasidžiaugęs, kad vieną Šakiuose apsistojusią mergaitę ypač sužavėjo, kad čia yra Cirko mokykla.

Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus turimais duomenimis, Šakių „Žiburio“ gimnazijoje jau mokosi trys mergaitės, visos atėjo į devintą klasę. Kaip buvo kalbėta švietimo įstaigų vadovų pasitarime, kad būtų lengviau susikalbėti, klasė buvo parinkta ta, kur auklėtoja yra rusų kalbos mokytoja. „Varpą“ taip pat jau lanko vienas mokinys, artimiausiu metu mokytis turėtų pradėti dar vienas, yra prašymai priimti ir į darželius Šakiuose bei Gelgaudiškyje.

Visgi tenka susitvarkyti nemažai formalumų, užsiregistruoti, net norint gauti paramą pirmiausiai reikia atsidaryti sąskaitą banke, o viskas užtrunka.

Vicemeras Darius Jakavičius informavo, kad gali būti skiriama ir pašalpa, taip pat nemokamas maitinimas ar lėšos mokyklinėms priemonėms įsigyti, tačiau ypač reikalingas bendruomenės susitelkimas ir geranoriškumas, kol visi procesai pajudės. Visgi tokių vaikų tik daugės. Viliamasi, gal ir rajone atsiras ukrainiečių pedagogių, kurios mokyklose galėtų būti įdarbintos kaip mokytojų padėjėjos, taip mokiniams integracija būtų lengvesnė. Svarstoma ir apie psichologinę pagalbą atvykusiems vaikams. Žinoma, šiuo metu dirbti su atvykstančiais bus iššūkis ir mokytojams, reikia peržiūrėti programas, prisiminti užsienio kalbą, terminus.

Reikia žiūrėti, kalbėjo pasitarimo metu „Žiburio“ direktorė Jūratė Mozūraitienė, pagal situaciją ir daug dalykų, ko gero, paaiškės tik eigoje, tačiau laikas išties neeilinis.

„Buvo kovidas, dabar karas. Tai situacijos, kokių nebuvo“, – mintimis dalijosi „Žiburio“ direktorė ir tvirtino, kad ukrainietėmis moksleivėmis pasirūpinta, „turės ir kuo apsirengti, ir į ką rašyti“.

D. Jakavičius ragino turėti ir sveiko proto. Jeigu bus norinčių lankyti darželius, nesakyti, kad vietų nėra, net jeigu pagal higienos normas taip ir yra. Situacija neeilinė ir reikia vadovautis, sakė jis, logika, o ne aklai paklusti reikalavimams.

Ketvirtadienio duomenimis, kaip patikslino Socialinės paramos skyriaus vedėja Daiva Pilypaitytė, rajone glaudėsi 42 pabėgėliai iš Ukrainos, iš jų 26 vaikai (17 mokyklinio amžiaus).

„Šiai minutei skaičiai tokie, bet viskas nuolat keičiasi. Buvo, kad nuvyksta registruotis ir nusprendžia pasilikti didesniame mieste, o pas mus negrįžta. Dabar irgi laukiame vienų atvykstančių, matysime“, – sakė D. Pilypaitytė.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos