baneris leidinys

Praėjusią savaitę vykusiame švietimo įstaigų vadovų pasitarime direktoriai apžvelgė situaciją, kaip sekasi dirbti su ukrainiečiais vaikais, kad ir virtualiai susipažino su naujuoju kolega, Sintautų pagrindinės mokyklos direktoriumi Romualdu Vadluga, buvo aptarti kiti darbiniai klausimai.

Pasitarimas prasidėjo būtent nuo R. Vadlugos prisistatymo, jis vylėsi, kad su visais kolegomis sėkmingai bendraus ir bendradarbiaus, direktoriai džiaugėsi sulaukę naujo kolegos, vylėsi artimiausiu metu susipažinti ir gyvai.
 
Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Darius Aštrauskas domėjosi, kaip sekasi toms mokykloms, kuriose jau ugdomi ukrainiečiai vaikai. Daugelis tvirtino, kad bent kol kas nekyla didesnių problemų, mokytojai bendrauja rusiškai, o vaikai išsiskiria pagarba mokytojui, mandagumu. Anot Kidulių mokyklos direktoriaus Roberto Sako, mūsiškiams šiuo atžvilgiu dar yra ko pasimokyti.

Lukšių Vinco Grybo gimnazijos direktorė Nijolė Šapolienė sutiko, kad iššūkių yra, kone kasdien mokyklos duris praveria du ar trys nauji mokiniai ir jų tik daugės. Nors atvykusiems ukrainiečiams padeda bendruomenė, paprasti žmonės, visgi direktorė pasigedo didesnio dėmesio ir konkrečios paramos mokykloms iš valdžios.

D. Aštrauskas informavo, kad už kiekvieną ukrainietį vaiką bus skirti 126 eurai, pinigai bus pervesti įstaigoms pagal mokinių skaičių ir viliamasi, kad jie atiteks pedagogams už padidėjusį darbo krūvį.

Štai Kriūkų mokyklos-daugiafunkcio centro direktorė Lilija Liutvinienė, vadovaujanti ir Lekėčių mokyklai-daugiafunkciam centrui, kėlė ukrainietiškų knygelių klausimą, domėjosi, galbūt kažkas turi ir galėtų pasidalinti, nes ypač pradinukų mamos nori savo atžaloms paskaityti ukrainietiškai. Šiuo metu šis klausimas sprendžiamas tiesiog tam tikrus leidinius atspausdinant.

D. Aštrauskas pasidžiaugė, kad kol kas mūsų rajono mokyklose nesigirdi atvejų, jog yra mokytojų, pateisinančių įvykius Ukrainoje. Anot vedėjo, galima nesegėti Ukrainą palaikančių ženklelių ar pan., tačiau pedagogo darbas pirmiausiai yra vaikų ugdymas. Jis prašė duoti žinoti, jei pasigirs tokių atvejų, ir teigė, kad antivalstybinė veikla, karo palaikymas negali būti ir nebus toleruojamas.

Antradienio duomenimis, rajono mokyklose buvo registruota per 70 ukrainiečių vaikų.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos