baneris leidinys

ukrainieciai luksiuose
Antradienį Lukšių Vinco Grybo gimnazijoje lankėsi Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos Švietimo kokybės ir regioninės politikos departamento Regioninės politikos analizės skyriaus vyriausioji specialistė Beta Zaveckienė ir ministerijos konsultantas ukrainiečių švietimo klausimais Vyacheslav Gipich.

Kaip informavo susitikime dalyvavęs vicemeras Darius Jakavičius, pagrindinis susitikimo tikslas – pasižiūrėti, kaip sekasi adaptuotis ukrainiečiams vaikams, kai sekasi juos ugdyti, su kokiomis problemomis susiduriama. Anot D. Jakavičiaus, svečiams įspūdį paliko gimnazijoje naudojama šiuolaikiška ir moderni įranga, kuri, anot svečio, Ukrainoje buvo naudojama tik aukščiausio lygio ugdymo įstaigose. Žinoma, sako vicemeras, problemų yra ir bus, tai natūralu.
 
„Pirmiausiai tai ir bendravimo problemos. Jauni mokytojai nekalba rusiškai, o ukrainiečiai vaikai nekalba angliškai. Problemų nekyla tik su vyresniais mokytojais“, – sakė D. Jakavičius, paminėjęs ir tai, kad susitikime dalyvavusios ukrainiečių mamos kalbos barjero neįvardijo kaip didelės problemos, tikino, kad jos susikalba, yra šiltai priimamos.

Kaip dar viena iš problemų įvardytas maitinimas, prie kurio esą vaikai nepripranta, pasigendama tokio maisto kaip dešrelės ar užkandžiai, tačiau mūsų įstaigose būtent tokia maitinimo tvarka ir taikytis prie reikalavimų tenka visiems, dažnai sveikesnio maitinimo principais skundžiasi ir lietuvaičiai.

Anot vicemero, kai kurios mamos su vaikais dar tikisi grįžti į Ukrainą, ateitį sieja su gimtąja šalimi, tačiau iš karštesnių taškų atvykusios moterys pripažįsta, kad net norėdamos tiesiog neturi, kur grįžti.

Vicemeras informavo, kad vien Lukšių Vinco Grybo gimnazijoje šiuo metu mokosi 26 ukrainiečiai vaikai, iš viso rajone jau yra 86 įvairaus amžiaus ukrainiečių vaikai.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos