Varžėsi dėl geriausio traktorininko titulo

traktorininko konkursas2
Geriausio traktorininko meistriškumo konkurse varžėsi gausus būrys jaunuolių, nedaug iki pergalės pritrūko Griškabūdžio gimnazijos moksleiviui Mantui Zinkevičiui (centre), jis užėmė antrą vietą. D. Pavalkio nuotr.


Lina POŠKEVIČIŪTĖ

Gegužės 19 dieną Marijampolės profesinio rengimo centro Kudirkos Naumiesčio skyriuje vyko geriausio traktorininko meistriškumo konkursas. Moksleiviai, jaunieji ūkininkai susirungė teorijos, detalių atpažinimo ir figūrinio vairavimo su traktoriumi „John Deer“ rungtyse.

Prieš prasidedant konkursui, per 20 dalyvių, juos ruošiančius profesijų mokytojus, svečius bei rėmėjus pasveikino Kudirkos Naumiesčio skyriaus vedėja Marija Jurgilienė, kuri pasidžiaugė gražia visų bendryste.

„Rengdami tokius konkursus, bendraudami su verslu, įmonėmis bei kolegomis, mes galime tobulinti profesinį mokymą“, – kalbėjo M. Jurgilienė.

Visus dalyvius pasveikino ir sėkmės palinkėjo Šakių rajono savivaldybės švietimo ir kultūros skyriaus vedėjas Darius Aštrauskas, Kudirkos Naumiesčio seniūnas Edvardas Belevičius.

Geriausio traktorininko meistriškumo konkurse susirungė jaunieji ūkininkai bei šešios komandos – po komandą iš visų trijų Marijampolės profesinio rengimo centro skyrių (Statybos ir mechanikos, Vilkaviškio ir Kudirkos Naumiesčio), trys svečių komandos (Vilkijos žemės ūkio mokyklos, Daugų technologijos ir verslo mokyklos, Griškabūdžio gimnazijos).

Dalyviai demonstravo savo teorines ir praktines žinias bei įgūdžius trijose rungtyse: teorijos, detalių atpažinimo ir figūrinio vairavimo su traktoriumi.

Suvedus konkurso rezultatus, vertinimo komisija paskelbė, kad geriausiai sekėsi ir pirmą vietą iškovojo Sidas Mažylis (Vilkijos žemės ūkio mokykla), antra vieta pasidalino Mantas Zinkevičius (Griškabūdžio gimnazija) ir  Gediminas Ramoškevičius (Kudirkos Naumiesčio skyrius).

Paluobiuose gyvenantis M. Zinkevičius atviravo, jog domisi ir pats turi traktorių, tačiau savo gyvenimą žada sieti su logistika. Janukiškiuose gyvenantis G. Ramoškevičius save mato tik prie traktoriaus vairo.

„Nuo mažens pas tėtį sėsdavau į traktorių. Pradėjau važinėti nuo „Belarus“, be abejo, šiandien, važiuojant „John Deer“ traktoriumi, daugiau komforto“, –  kalbėjo technikos priežiūros verslo darbuotojo profesijos besimokantis G. Ramoškevičius.

Skatinamasis prizas atiteko Kostui Kardauskui (Griškabūdžio gimnazija). Paluobiuose gyvenantis jaunuolis pasakojo, jog padeda darbuotis tėvų ūkyje, o savo ateitį žada sieti su mechanika.

Jaunųjų ūkininkų grupėje pirma vieta atiteko Lukui Raškauskui, antra – Justui Lozoraičiui, trečia – Aidui Arminui.

Marijampolės profesinio rengimo centro direktorius Gražvydas Juodišius pasveikino dalyvius ir nugalėtojams įteikė diplomus bei padėkas, M. Jurgilienė  įteikė rėmėjų įsteigtus prizus.

Pasak G. Juodišiaus, toks specialybių kompetencijų kėlimas, profesinio ugdymo įstaigų tarpusavio bendravimas tiek mokiniams, tiek mokytojams turi didelę reikšmę ir naudą.

„Džiaugiamės verslo atsisukimu į profesinį mokymą, bendryste ir bendradarbiavimu. Šiandien matome, kiek Kudirkos Naumiesčio skyrius, rengdamas geriausio traktorininko meistriškumo konkursą, pritraukė rėmėjų. Tai mus dar labiau įpareigoja parengti kvalifikuotus specialistus“, – kalbėjo G. Juodišius.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Miškasodis: kiek tai prasminga ir reikalinga?

klausimelis 04 23Rimas iš Gelgaudiškio:

Nemažai esu medžių per gyvenimą pasodinęs, nors ne miškininkystėje dirbu. Esu gelgaudiškietis, todėl rūpi Gelgaudiškio miško likimas. Mačiau, kaip žūsta miškas. Bet toks gyvenimas. Mums gal ir atrodė, kad reikėjo anksčiau sergančius medžius pjauti. Faktas, kad yra išnykę didžiuliai miško plotai, bet tam yra specialistai. Nuomonės gelgaudiškiečių išsiskyrė: vieni šaukia, kodėl mišką išpjovė, bet jau miškas buvo miręs. 

klausimelis 04 23 2

Danutė iš Gelgaudiškio:

Džiaugiuosi, kad vyko miškasodžio akcija. Nesu anksčiau dalyvavusi ir medžių ne itin daug pasodinusi. Dėl miškų kirtimo išties daug nuomonių, yra prieštaraujančių plyniems miško kirtimams. Manau, jeigu jau medžius kokios kirvarpos graužia, būtina šalinti, bet po to reikia ir atsodinti. Dalyvavau, nes man rūpi, kad vaikai ir proanūkiai turėtų kur žemuogių ar grybų pasirinkti, augtų kuo sveikesnėje aplinkoje.


BlueYellow-baneris
 
TKV sakiai350
sms
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.