baneris leidinys

kariai sintautuose
Sintautų mokyklos auklėtinius itin sudomino svečių atsivežta amunicija – granatsvaidis, kulkosvaidis, automatinis šautuvas G36.  Kariai mielai papasakojo apie ginklus bei pamokė, kaip juos tinkamai laikyti. D. Pavalkio nuotr.

Sintautų pagrindinės mokyklos mokiniai Gedulo ir vilties dieną paminėjo kiek neįprastu būdu. Mokyklos bendruomenė, Sintautų kultūros centro atstovai bei vicemeras Darius Jakavičius tremtyje kentėjusius Lietuvos gyventojus pagerbė prie simbolinio tremtinio paminklo. Čia buvo skaitomi tremtinių laiškų fragmentai, atspindintys visą skaudžią istoriją – nuo pat pirmųjų tremties dienų iki grįžimo atgal į tėvynę. O tradiciškai išreiškus pagarbą, moksleiviai pasinėrė į pilietiškumo ugdymui skirtas veiklas.
 
Mokyklon atvykę Kunigaikščio Vaidoto mechanizuotojo pėstininkų bataliono II kuopos kariai mokinius supažindino su Lietuvos kariuomenės struktūra bei tikslais. Pasak būrio vado leitenanto Saltono, pagrindinė kariuomenės atliekama funkcija taikos metu – priešo atgrasymas, todėl labai svarbu kuo plačiau skleisti žinią, kokia ji yra stipri. Pirmieji žingsniai kariuomenėje prasideda nuo privalomosios karo tarnybos atlikimo, tad leitenantas pasidalino šauktinių gyvenimo detalėmis – papasakojo jų dienos rutiną bei akcentavo, jog itin svarbų vaidmenį paruošiant gerus karius atlieka vadai.

Anot leitenanto, ne visi tarnybą kariuomenėje pasirenka vedami vien patriotizmo. Kariuomenė siūlo puikias socialines garantijas bei solidų atlyginimą, tad kariai gyvena tikrai oriai.  Visgi vyras ragino neužmiršti, jog, susiklosčius liūdnoms aplinkybėms, gali tekti atlikti tikrąjį savo darbą. Be to, tarnaujant kariuomenėje, nėra konkrečių darbo valandų – tave gali iškviesti bet kuriuo paros metu, o kartais miškuose tenka praleisti ištisas dvi savaites.

„Išeidami į mišką turime tik kuprinę ir savo ekipuotę, vandens bei maisto papildymus. Per tas dvi savaites vykdome operacijas, darome planavimus. Būna tikrai intensyvus laikas, miegame tik po 3–4 valandas. Bet patys žinome, kur atėjome. Sunkiausia būna šeimoms, kurios mūsų taip ilgai nemato, bet jeigu myli – palauks“, – su šypsena kalbėjo leitenantas Saltonas.

Aptarę kario profesijos subtilybes, svečiai pademonstravo atsivežtą amuniciją ir ginklus, o tai tapo tikra atrakcija mokiniams, nes šiems buvo leista ne tik paganyti akis, bet ir viską pačiupinėti bei pasimatuoti.

Atsisveikinus su kariais, dienos programa toli gražu nesibaigė. Moksleiviams apie savo profesiją taip pat papasakojo pasieniečiai bei kinologai, motoakrobatikos pasirodymą pademonstravo pasaulio čempionas, motoakrobatas Paulius Labanauskas.

Sintautų pagrindinės mokyklos direktorius Romualdas Vadluga sako, kad taip paminėti Gedulo ir vilties dieną įkvėpė Švietimo ir sporto ministerijos idėja mokyklose įvesti pilietiškumo ir gynybos įgūdžių lavinimo kursus. Tad karių ir pasieniečių pravesti užsiėmimai tapo savotiška šios idėjos realizavimo užuomazga.

Agnė Kereišiūtė

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos