baneris leidinys

valgykla maistas
Nuo rudens nemokamą maitinimą, kaip ir pernai, be atskiro tėvų prašymo gaus priešmokyklinukai, pirmokai ir antrokai. „Draugo“ archyvo nuotr.

Šeimos jau gali teikti prašymus dėl nemokamo mokinių maitinimo mokykloje ir paramos mokinio reikmėms įsigyti.
 
Priešmokyklinukams, pirmokams ir antrokams nemokami pietūs ugdymo įstaigose bus organizuojami be atskirto tėvų prašymo. Tėvai (globėjai) turi teisę tiek atsisakyti šios paramos (per mokyklos administraciją), tiek vėl kreiptis dėl jos skyrimo.

Socialinę paramą mokiniams galės gauti ir mokiniai, ne vyresni kaip 21-erių metų, kurie mokosi pagal suaugusiųjų ugdymo programas.

Mokiniai turi teisę į nemokamą maitinimą ir į paramą mokinio reikmenims įsigyti (92 Eur), jeigu pajamos vienam iš bendrai gyvenančių asmenų neviršija 220,50 Eur. Yra taikomos išimtys, kai šeimoje yra trys ir daugiau vaikų arba susiduriama su liga, nelaimingu atsitikimu, socialine rizika, tuomet atvejis vertinamas individualiai.

Socialinė parama skiriama mokiniams, kurie mokosi bendrojo ugdymo mokyklose, profesinio mokymo įstaigose, ikimokyklinio ugdymo mokyklose ar kitose švietimo įstaigose pagal bendrojo ugdymo programas, priešmokyklinio ugdymo programą ar suaugusiųjų ugdymo programą.

Prašymą dėl nemokamo maitinimo gali pateikti vienas iš mokinio tėvų ar kitų bendrai gyvenančių pilnamečių asmenų, globėjų (rūpintojų), pilnametis mokinys ar nepilnametis mokinys, kuris yra susituokęs. Dėl paramos mokinio reikmenims įsigyti pareiškėjas gali  kreiptis  iki 2022 m. spalio 5 d., dėl nemokamo maitinimo galima kreiptis visus mokslo metus.

Dėl socialinės paramos mokiniams reikia kreiptis į deklaruotos gyvenamosios vietos seniūniją, o jeigu gyvenamoji vieta nedeklaruota – į seniūniją, kurioje gyvenama. Prašymai gali būti teikiami ir internetu Socialinės paramos šeimai informacinėje sistemoje www.spis.lt.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos