baneris leidinys

isleistuves ziburys
Šiais metais rajone brandos atestatai buvo įteikti 211 abiturientų. Daugiau nei pusė iš jų – 124 jaunuoliai – mokslus krimto Šakių „Žiburio“ gimnazijoje. D. Pavalkio nuotr.


Agnė KEREIŠIŪTĖ

Praėjusią savaitę abiturientus išlydėjo penkios rajono švietimo įstaigos. Nuvilnijusiose išleistuvėse spinduliavo jaunystė, tryško persipynusios emocijos – 211 jaunuolių atsisveikino su mokyklų bendruomenėmis, mokytojais, bendraklasiais. Rankose laikydami iškilmingai įteiktus brandos atestatus jie užvertė vieną gražiausių gyvenimo puslapių ir su dideliu nekantrumu bei jauduliu žengė į naująjį etapą.

Ketvirtadienį su moksleiviais atsisveikino Griškabūdžio gimnazijos bei Lukšių Vinco Grybo gimnazijos Gelgaudiškio skyriaus bendruomenės – griškabūdiečiai šiais metais atestatus įteikė 23 gimnazistams, o Gelgaudiškio dvare vykusių išleistuvių metu sudie buvo tartas 16 moksleivių. Kitame nuostabiame rajono kampelyje – Zyplių dvare penktadienį buvo išlydėti 24 Lukšių Vinco Grybo gimnazijos auklėtiniai. Tą pačią dieną su 24 jaunuoliais atsisveikino ir Kudirkos Naumiesčio Vinco Kudirkos gimnazija bei Šakių „Žiburio“ gimnazija, atestatus įteikusi net 124 abiturientams. Tiesa, pastarojoje tądien įvyko dvigubos išleistuvės – buvo išlydėti ne tik gimnazijos auklėtiniai, bet ir ilgametė jos vadovė Jūratė Mozūraitienė.

Jaunimo kūrybos ir sporto centre vykusiose žiburiečių išleistuvėse netrūko nei džiaugsmo, nei ašarų. Paskutinįjį kartą į abiturientus kreipėsi J. Mozūraitienė – ji sveikino puikius rezultatus demonstravusius moksleivius, tačiau pabrėžė, jog „brandos atestatas“ susideda iš dviejų žodžių, tad koncentruotis tik į dokumente surašytus skaičius – neverta.

„Galvoju, kas yra branda. Manau, kad ir jums, ir mums, ir visiems čia susirinkusiems, ypač tėveliams, branda yra svarbiausias dalykas. Skaičiai prapuls gyvenimo tėkmėje, o branda liks visam laikui. Turbūt tai yra gebėjimas pasirinkti, gebėjimas atsakyti, gebėjimas jausti. Šito aš jums visiems linkiu“, – sakė mokyklos vadovė.

Direktorei antrino ir sveikinimo žodį taręs Šakių rajono savivaldybės meras Edgaras Pilypaitis – jis pabrėžė, jog atestatų prireiks tik stojant į aukštąsias mokyklas ir kaip pavyzdį rodant savo vaikams. To meras ir linkėjo – būti pavyzdžiu, drąsiai įžengti į naująjį kelią, o juo einant – klausytis širdies bei neužmišti savo šaknų.

„Būkite žiburiais, nes kiti žmones jūsų tikrai nepaprašys atversti to atestato, kad jūs rodytumėte, kokiais balais  užbaigėte šią mokyklą – jie greičiau paklaus, kokią ugdymo įstaigą ir kur ją baigėte. Jei jūs pasakysite, kad baigėte Šakių „Žiburio“ gimnaziją, esate iš Šakių, iš šito unaravo Sūduvos pakraščio, tai bus geriausias jūsų atestatas“, – kalbėjo E. Pilypaitis.

Vis dėlto, nors brandos atestatai ir nėra 12 metų trukusios kelionės esmė, tačiau tai yra svarbiausias paskutinės stotelės akcentas, tad jie buvo įteikti 124 abiturientams. Įteiktas buvo ir 125-asis „atestatas“ –  jį gavo gimnazijai 42-ejus metus atidavusi J. Mozūraitienė.

„Nedaug yra profesijų, kurios pareikalauja išdalinti kitiems daugybę emocijų, meilės, žinių, kantrybės, išminties ir tikėjimo. Vadovaudama gimnazijai, rūpinotės ir formavote jauno žmogaus požiūrį į valstybę, gimtąją kalbą, atsakomybę, pagarbą sau ir supančiai aplinkai, siekėte, kad bendruomenė būtų kaip šeima, kaip kumštis, o gimnazijos vardas – „Žiburys“ – tapo įstaigos veiklos ir bendruomenės elgsenos modeliu“, – kalbėjo meras, kartu perduodamas švietimo, mokslo ir sporto ministrės Jurgitos Šiugždinienės raštą, kuriame J. Mozūraitienei dėkojama už ilgametį sėkmingą vadybinį darbą, gimnazijos vardo garsinimą Lietuvoje ir užsienyje bei aktyvią visuomeninę veiklą.

Ant kojų pakilusi pilnutėlės salės publika skandavo „ačiū“ ir kartu su meru iš širdies užtraukė „Ilgiausių metų“, į žodžius sudėdami pačius gražiausius ir nuoširdžiausius linkėjimus.  

„Tik jūs, tik visi kartu mes buvome „Žiburys“, – tarė J. Mozūraitienė.

Šventės svečiams bei mokyklos bendruomenės atstovams išsakius atsisveikinimo žodžius, abiturientus puolė sveikinti artimiausi žmonės – tėvai, giminaičiai, draugai. Jaunimo kūrybos ir sporto centro salė paskendo gėlių, džiaugsmo ir atsisveikinimo kartėlio ašarų jūroje.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos