baneris leidinys

Norą dalyvauti „Tūkstantmečio mokyklų“ programoje iš viso išreiškė 56  savivaldybės – programos priežiūros komiteto teikimu 23 savivaldybės jau dabar pasiruošusios tobulinti bei pabaigti savo pateiktus pažangos planų projektus ir juos realizuoti prasidėjus mokslo metams. Likusios 33 savivaldybės, tarp jų iš Šakių rajono, pateiktą pažangos plano projektą yra kviečiamos tobulinti nuo spalio mėnesio.

Dar kovo pabaigoje vykusios spaudos konferencijos metu švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė teigė, kad pirmuoju srautu pažangos planus realizuos tos savivaldybės, kurios gaus geriausius pasiruošimo įvertinimus.
 
„Ši programa nėra konkursinė, visos savivaldybės dalyvauja, bet yra aišku, kad mes turime ribotus resursus. Programa yra nauja, sudėtinga, mielu noru praleistume visas savivaldybes iš karto į programą, bet neturime tokių resursų. Jas bandysime paskirstyti dviem etapais – pradėsime nuo tų, kurios stipriau pasiruošusios, ir šiek tiek vėliau tęsime su kitomis. Tai galvosūkis, nes tikrai nesitikėjome tokio anšlago būtent į pirmąjį srautą norinčių patekti savivaldybių“, – kalbėjo J. Šiugždinienė.

Vertinant savivaldybių pateiktus švietimo pažangos planų projektus buvo atsižvelgiama, ar mokyklų tobulinimo idėjos pagrįstos dokumentais, ar jas įgyvendinant bus prisidedama prie Geros mokyklos koncepcijos įgyvendinimo, koks bus pačių savivaldybių įsitraukimas ir t.t. Žalios šviesos negavusioms savivaldybėms kvietimai į antrąjį srautą turėjo būti skelbiami tik 2023 m. sausio mėnesį, tačiau ministerija datą nusprendė paankstinti, tad jie bus paskelbti šių metų spalį.

Situaciją antradienį trumpai aptarė į posėdį susirinkęs savivaldybės tarybos Švietimo, kultūros ir sporto komitetas – konkrečių veiksmų tobulinant planą ketinama imtis rugpjūtį. Siekiant nelikti ant ledo svarstoma į pagalbą pasitelkti ir „Tūkstantmečio mokyklų“ programos konsultantus.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos