baneris leidinys

svietimo vedejai
Pirmiausiai svečius savo darbo kabinete pasitikino Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Darius Aštrauskas (antras kairėje), vėliau švietimo srities klausimai aptarti ir su rajono vadovais. D. Pavalkio nuotr.


Gintarė MARTINAITIENĖ

Penktadienį rajone viešėję Marijampolės apskrities švietimo skyrių vedėjai bei ministerijos atstovai pasidžiaugė, kad mezgamas gyvas tarpusavio bendravimas, jie aplankė Gelgaudiškio „Šaltinio“ specialiojo ugdymo centrą, amatininkų namą Zypliuose, pasidalino mintimis rūpimais švietimo srities klausimais.

Priėmimo mero kabinete metu svečiai pasidžiaugė, kad mezgamas dialogas tarp apskrities savivaldybių, juolab kad keturi iš penkių apskrities savivaldybių švietimo skyrių vedėjai yra nauji žmonės. Ne išimtis ir Šakių. Skyriaus vedėjas Darius Aštrauskas pripažino nesigailintis sprendimo eiti šias pareigas ir atviravo, kad labai dvejotų, ar grįžtų dirbti į mokyklą, kur darbavosi iki tapdamas skyriaus vedėju.

Pokalbio pradžioje D. Aštrauskas pasidžiaugė, kad naujais mokslo metais rajone startavo naujas darinys – Panemunių mokykla-daugiafunkcis centras, po kurio vėliava dirba trys skyriai – Kriūkų, Plokščių, Lekėčių. Veiklą kaip vienas juridinis vienetas vykdo ir Šakių darželis, o būtent dėl darželių sujungimo, mano administracijos vadovai, neliko eilių į darželius.

Viena iš pirmųjų susitikimo metu paliestų temų – pedagogų trūkumas. Jais, kaip pažymėjo svečiai, tenka dalintis kelioms mokykloms. Šakių savivaldybės atstovai teiravosi, kaip yra su kuro išlaidų kompensavimu, nes pas mus, teigė D. Aštrauskas, patiriamas vis didesnis spaudimas, kad kuro išlaidos į mokyklą atvykstantiems specialistams būtų padengiamos.

„Jeigu esate turtinga savivaldybė, kodėl ne?“ – vertino svečiai ir ministerijos atstovė Beta Zaveckienė patikino, kad jie yra surinkę duomenis dėl galimybės kompensuoti išlaidas tiems darbuotojams, kurie į darbą vyksta iš kito regiono, ne mažiau kaip 40 km.

Be to, kalbėta susitikimo metu, ar tikrai tai būtų socialiai teisinga kitų sričių specialistų atžvilgiu, (pavyzdžiui, sveikatos, kultūros ar socialinės srities), nes kompensacijų norėtų net tie švietimo srityje dirbantys asmenys, kurie į darbą važiuoja ir po keletą kilometrų.

„Dauguma mokytojų važinėja, nes mokyklos mažos, tai apie 70 proc. pedagogų reikėtų kompensuoti“, – svarstė ministerijos atstovė.

D. Aštrauskas skaičiavo tokį variantą, kad į darbą važinėjantiems iki 10 km galėtų būti kompensuojama  euras už dieną, dviejų eurų kompensacija tiems, kurie į darbą važinėtų 10–20 km, o per metus tai atsieitų apie 70 tūkst. eurų. Jurbarke, anot vedėjo, kompensacija siekia devynis centus už kilometrą, yra tokių savivaldybių, kur kompensuojama tik važiuojantiems didesnius atstumus, bet ne visiems.

Visgi susitikimo metu kalbėta, kad tai labiau prabangos, o ne būtinybės reikalas.

Susitikimo metu aptartos ir kitos švietimo aktualijos, apsilankyta „Šaltinio“ specialiojo ugdymo centre, kurį D. Aštrauskas rekomendavo reklamuoti savo kraštuose, nes intelekto sutrikimų turinčių vaikų didėja, o Gelgaudiškyje sąlygos išties geros, tuo svečiai įsitikino ir savo akimis. Vėliau aplankytas ir šiuolaikinėmis technologijomis traukiantis amatininkų namas Zypliuose.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!


BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos