baneris leidinys

Nauji mokslo metai – nauji iššūkiai. Ne visoms rajono mokykloms pavyko startuoti taip, kaip tikėjosi. Štai Gelgaudiškio pagrindinėje mokykloje subyrėjo 9 klasė. Maždaug prieš savaitę iki Rugsėjo 1-osios du mokiniai nusprendė pasirinkti kitą mokyklą ir visiems likusiems neliko kitos išeities, kaip tik ieškotis kitos ugdymo įstaigos.

Gelgaudiškio pagrindinės mokyklos direktorė Odeta Dailidienė apgailestavo, kad šiemet nepavyko suformuoti 9 klasės, nes tai reiškia, kad kitais mokslo metais ugdymo įstaiga neturės dešimtokų. Pasak jos, kad neliks 9 klasės, galutinai paaiškėjo tik rugpjūčio 30 d.
 
„Mes turime mokinius, kurie pasirašę sutartis, jog mokysis iki 10 klasės. O jei jie parašo prašymą išbraukti iš sąrašų anksčiau, automatiškai mažėja vaikų. Šitai tęsėsi per visą vasarą ir rezultatas – liko septyni vaikai. Kad Valstybė finansuotų, reikia aštuonių. Ir nieko nepakeisi, pritrūko vieno mokinio“, – situaciją komentavo direktorė.

Jos teigimu, tiems septyniems vaikams, kurie tikėjosi mokslus tęsti savo mokykloje, buvo šokas, nes prieš pat Rugsėjo 1-ąją teko skubiai rinktis kitą rajono mokyklą ir pagalvoti apie transportą, kaip ją pasiekti, nes nebus nemokamai pavėžėjami mokykliniu autobusiuku.

Rajono savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjo Dariaus Aštrausko teigimu, trys iš septynių moksleivių pasirinko Šakių „Žiburio“ gimnaziją, trys išvyko į Lukšių Vinco Grybo gimnaziją, vienas apsisprendė likti Gelgaudiškyje ir mokytis „Šaltinio“ ugdymo centre. Be abejo, tai nuostolis ir mokyklai, nes sumažėja mokytojų krūviai ir kitais mokslo metais mokykla liks be dešimtokų.

Pasidomėjus, ar kitose rajono mokyklose tokių staigmenų nebuvo, D. Aštrauskas informavo, kad Kudirkos Naumiesčio Vinco Kudirkos gimnazijoje atvirkščiai – buvo tikėtasi vienos antrokų klasės, o suformuotos dvi, nes keletas vaikų atėjo iš Vilkaviškio. Jau dvejus metus iš eilės penkias, o ne keturias pirmokų klases sukomplektuoja Šakių „Varpo“ mokykla.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos