baneris leidinys

Šiais metais mokyklose atsirado nauja, gyvenimo įgūdžių programa, kuri atsidūrė diskusijų taikinyje, šia tema internete ėmė sklisti dezinformacija. Į situaciją reaguodama Švietimo, mokslo ir sporto ministerija (ŠMSM) paaiškino, ko siekiama nauja programa, bus surengta ir vieša konsultacija rūpimiems klausimams aptarti.
 
ŠMSM atkreipia dėmesį, kad svarbiausias programos tikslas – ugdyti mokinių socialinį ir emocinį raštingumą. Gyvenimo įgūdžių dalykas įvestas 5 ir 7 klasėse – po vieną pamoką per savaitę ir 9 kl. – 1 pamoka kas dvi savaites. Palaipsniui nuo 1 iki 10 klasės šiam dalykui bus skiriama po 1 savaitinę pamoką. Skelbiama, kad programa siekiama padėti vaikams, paaugliams ir jaunimui pasirengti gyvenimui, suteikti žinių, nuosekliai ugdyti vertybes, nuostatas, elgesį, kuris padės laiku atpažinti ir patiems arba su kitų pagalba įveikti įvairius gyvenime kylančius iššūkius.

Gyvenimo įgūdžių programa kiekvienoje klasėje apima tokias temines sritis kaip socialinis ir emocinis ugdymas, psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencija, patyčių ir smurto, savižudybių prevencija, lytiškumo, sveikatos ugdymas, pirmoji pagalba, žmogaus sauga.

Programoje išskirtos keturios pasiekimų sritys: „Savęs pažinimas, kėlimas ir siekimas asmeninių tobulėjimo tikslų“, „Tarpusavio santykių kūrimas ir mokymasis bendradarbiauti“, „Atsakingas elgesys ir pasekmių įvertinimas“, „Asmens, bendruomenės gerovės kūrimas, sveikatos stiprinimas ir saugojimas“.

Gyvenimo įgūdžių dalykas nebus vertinamas pažymiais.

Su programos turiniu galima susipažinti ŠMSM puslapyje, rugsėjo 13 d. 15 val. „Youtube“ kanalu bus transliuojama viešoji konsultacija, į kurią kviečiami mokytojai ir tėvai, į klausimus apie programą atsakys specialistai, programos sudarytojai. Klausimus galima užduoti iš anksto el. paštu Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį..

„Draugo” inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos