baneris leidinys

Penktadienio rytą dalyje šalies ugdymo įstaigų nevyko pirmoji ir antroji pamokos. Prasidėjo įspėjamasis mokytojų streikas, kuriame dalyvavo ir devyni mūsų rajono Kudirkos Naumiesčio Vinco Kudirkos gimnazijos pedagogai, priklausantys Lietuvos švietimo darbuotojų profesinei sąjungai, vadovaujamai Andriaus Navicko.
 
Kol kas mokytojai nešturmavo Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos, neliko namuose, o dvi valandas sėdėjo klasėse ar mokytojų kambariuose ir nevedė pamokų. Pasak Kudirkos Naumiesčio Vinco Kudirkos gimnazijos direktoriaus Romualdo Vadlugos, nepaisant devynių jų įstaigoje streikavusių mokytojų, ugdymo procesas mokiniams nebuvo sutrikdytas. Pirmas pamokas jiems vedė kiti, nestreikuojantys mokytojai, o per antrąją – visa gimnazijos bendruomenė dalyvavo akcijoje „Visa Lietuva šoka“.

Mokytojų streiką neigiamai vertinantis R. Vadluga teigė, kad jeigu mokytojai rugsėjo pabaigoje paskelbs tikrąjį streiką, labiausiai dėl to nukentės ne kas kitas, o mokiniai.

„Mokytojų daugiau niekur nerasime, kad galėtume pakeisti. Aišku, turėsime iššūkį didžiulį, nes vaikams pamokos vis tiek turės vykti“, – tvirtino gimnazijos direktorius, įsitikinęs, kad jei vyks ilgalaikis mokytojų streikas ir jie pamokų neves, bus pažeista vaikų teisė į mokslą, nukentės abiturientai, trečiokai gimnazistai, kuriems reikia ruoštis pavasarį vyksiančioms patikroms.

Pasak rajono savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjo Dariaus Aštrausko, kitose rajono mokyklose pamokos vyko kaip įprastai, mokytojai nestreikavo. Jo įsitikinimu, mokytojų reikalavimus reikėtų spręsti kažkaip kitaip, nes „mokykla iš principo yra dėl vaiko, o ne dėl mokytojo“.

Streikuojančius mokytojus palaikė šeši Griškabūdžio gimnazijoje dirbantys ir Lietuvos švietimo darbuotojų profesinei sąjungai priklausantys mokytojai. Jie pamokas vedė prisisegę užrašus „Pritariu streikui“.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos