baneris leidinys

damijonaitisSima BURKŠAITYTĖ

Kaip žinoma, vasario pradžioje sudaryta švietimo įstaigų tinklo pertvarkos darbo grupė, kurios tikslas parengti rajono bendrojo lavinimo mokyklų tinklo pertvarkos planą. Vasario 10 dieną įvyko šios komisijos posėdis, kuriame buvo apibrėžtos pagrindinės nuostatos, į ką reikėtų orientuotis priimant tam tikrus sprendimus.

Nuotr. A. Damijonaitis teigė, jog kalbant apie švietimo įstaigų tinklo pertvarką, turinčią įvykti iki 2012m. rugsėjo 1 dienos, mokyklos nukentės, bet ne tiek daug, kad išnyktų.


Šios komisijos, kurią sudaro 10 asmenų, sprendimai svarbūs kiekvienai rajono mokyklai, todėl, anot vicemero ir šios darbo grupės pirmininko Algimanto Damijonaičio, ją sudaro kiek įmanoma mažiau suinteresuoti asmenys. Nors mokyklų direktoriai tokiais laikomi, anot A. Damijonaičio, jie yra specialistai, todėl neišvengiamai įeina į komisijos sudėtį.
 
Seniūnijoje po mokyklą

Pirmasis posėdžio klausimas buvo rajono švietimo įstaigų tinklo perspektyvinio plano išdėstymas. Beveik tris valandas dirbusi komisija nutarė, jog pagrindinis uždavinys turėtų būti kiekvienoje seniūnijoje išsaugoti bent po vieną švietimo įstaigą, nesvarbu, ar tai būtų gimnazija (vidurinis išsilavinimas), progimnazija (pagrindinis išsilavinimas) ar pradinė mokykla. „Siekiame, kad seniūnijų centrai neliktų be kultūros objektėlio. Juk visi suprantame, kad vietovė, kurioje nėra mokyklos, labai greitai virsta užkampiu, nes paskui mokyklą užsidaro ir kitos įstaigos“,- teigė A. Damijonaitis. Vicemeras pastebėjo, kad reikia siekti, jog mokyklose būtų užtikrintas aukštas žinių teikimo lygis.

Sudaryta keturių žmonių grupė (Švietimo ir sporto skyriaus vedėja Vyda Pranckevičienė, vicemeras A. Damijonaitis, Švietimo ir sporto komiteto pirmininkė Ramutė Alytė Bastienė, Tarybos narė Laimutė  Teresė Tamašauskienė), kuri lankysis rajono mokyklose, keliančiose didžiausią susirūpinimą dėl ateities. Tai mažosios, pagrindinės rajono mokyklos.

Pasak A. Damijonaičio, Šakių miestui trijų mokyklų yra per daug. Ateityje turėtų likti dvi jų – gimnazija ir progimnazija. Akivaizdu, kad pasidaro opus mokytojų įdarbinimo klausimas. „Kalbant apie Šakių miestą, sieksime, kad absoliuti mokytojų dauguma išsaugotų darbo vietą“,- tikino A. Damijonaitis.

Pasak vicemero, numatoma, jog ateityje stiprės Gelgaudiškio specialiosios mokyklos bei Kudirkos Naumiesčio profesinio rengimo centro vaidmuo. Kaip žinoma, profesiniam ugdymui naujojoje šalies švietimo strategijoje tenka pakankamai svarbus vaidmuo.

Dėl Lukšių nusprendė vienbalsiai

Kitas svarbus darbo grupės iškeltas tikslas yra pasiekti, kad rajone būtų kuo daugiau švietimo įstaigų, kurios teiktų pilną vidurinį išsilavinimą, t.y. gimnazijų. „Jei yra bent menkiausia galimybė, reikia būtinai pritarti kiekvienos mokyklos, siekiančios tapti gimnazija, akreditacijai. Šiuo metu tokia yra Lukšių Vinco Grybo vidurinė mokykla“,- teigė A. Damijonaitis.

Pasak A. Damijonaičio, dviejų gimnazijų (t.y. vidurinę ugdymo programą vykdančių mokyklų) rajonui būtų per mažai, tokiu atveju gimnazija pavirstų „kombinatu“: „Jei neleistume akredituotis Lukšiams, tai “Žiburio” gimnazija būtų tikras kombinatas, o mes to nenorime, nes tuomet smarkiai nukenčia mokymosi kokybė ir sąlygos. Orientuojamės, kad gimnazijose mokinių skaičius būtų apie 600“,- kalbėjo darbo grupės pirmininkas.

Kalbant apie Lukšių mokyklos likimą, ar ji bus palikta vidurine patvirtinta gimnazija, vicemeras atskleidė, jog šiuo metu darbo grupė ruošia rajono Tarybos nariams rekomendaciją leisti Lukšių Vinco Grybo vidurinei mokyklai akredituotis. Anot A. Damijonaičio, ši rekomendacija turėtų padėti Tarybai apsispręsti. „Mokykla yra tikrai verta akredituotis ir mes matome jos perspektyvą“,- teigė A. Damijonaitis. Visi dešimt darbo grupės narių balsavo už leidimą akredituotis.

Kaip žinoma, savivaldybę pasiekė ir lapai su surinktais Lukšių miestelio bendruomenės narių parašais. Jų buvo 1439. Mokyklos siekį tapti gimnazija palaiko ir remia Lukšių gyventojai, bendruomenės centras, UAB „Gahlert tekstilė“, „Lukšių pieninė“, J. Dainelienės įmonė, Lukšių ŽŪB.

Comments are now closed for this entry

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos