baneris leidinys

darbo_birzDarbo netekę žmonės su aukštuoju išsilavinimu priverstinę pauzę galės panaudoti profesinių žinių atnaujinimui universitetuose ir kolegijose. Švietimo ir mokslo ministerija atrinko ir patvirtino 380 kvalifikacijos kėlimo programų iš septynių šimtų, kurias pasiūlė aukštosios mokyklos.

Švietimo ir mokslo ministerija, bendradarbiaudama su Lietuvos darbo birža, inicijavo specialius kvalifikacijos tobulinimo kursus darbo netekusiems diplomuotiems specialistams. Sugrįžę į auditorijas jie galės įgyti naujų darbo rinkoje paklausių kompetencijų. Numatoma, kad žinias galės atnaujinti apie 1000 aukštąjį išsilavinimą turinčių bedarbių.

Pasak švietimo ir mokslo viceministrės Nerijos Putinaitės, kolegijų ir universitetų pasiūlytos programos apima labai platų mokymų spektrą - nuo muziejaus edukatoriaus iki pramoninių robotų valdymo, nuo kinologijos ir felinologijos iki vargonavimo.
 
"Džiugu, kad aukštosios mokyklos noriai atsiliepė į kvietimą ir pasiūlė daug galimybių tobulinti kvalifikaciją. Aukštąjį išsilavinimą turinčių bedarbių sugrįžimas į kolegijas ir universitetus yra dar vienas žingsnis į priekį Lietuvoje plėtojant mokymosi visą gyvenimą galimybes", - sako ji.

Į kvalifikacijos kėlimo kursus galinčių rengti aukštųjų mokyklų sąrašą pateko 11 universitetų ir 20 kolegijų. Aukštųjų mokyklų pasiūlytos studijų programos finansavimą gaus konkurso būdu. Priėmimas į kvalifikacijos tobulinimo programas prasidės rugsėjo mėnesį.

Universitetų ir kolegijų siūlomi perkvalifikavimo kursai truks nuo dviejų mėnesių iki vienų metų, ne mažiau kaip ketvirtadalis programos bus skiriama praktiniam mokymui. Baigusiems kursus bus išduodami specialūs pažymėjimai, liudijantys įgytas kompetencijas.

Bedarbių su aukštuoju išsilavinimu kvalifikacijos kėlimo programas finansuos ir administruos Lietuvos darbo birža. Šiam tikslui dar šiemet numatoma skirti 6 mln. litų iš ES struktūrinių fondų.

Norintieji studijuoti kvalifikacijos kėlimo kursuose pirmiausia turi kreiptis į Lietuvos darbo biržą. Jos konsultantai paaiškins visas su galimomis studijomis susijusias aplinkybes.

ELTA ir „Draugo“ inf.

 

Comments are now closed for this entry

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos