baneris leidinys

mokyklosAsta GVILDIENĖ

Trumpėjančios vasaros dienos primena – iki rugsėjo 1-osios lieka vis mažiau laiko. Kaip mokyklos pasiruošusios naujiems mokslo metams? Su kokiais sunkumais susiduria ir kuo gali pasidžiaugti? Kiek moksleivių klasių sukomplektuoja? Vicemero darbotvarkėje - tai pagrindiniai ir bene svarbiausi klausimai.

Nuotr. Pasak A.Damijonaičio (viduryje) Sintautų pagrindinei mokyklai aštuonmetės mokyklos statusas tikrai negresia.

Rugpjūčio 17 dieną kartu su Švietimo ir sporto skyriaus vedėja Vyda Pranckevičiene vicemeras Algimantas Damijonaitis lankėsi Beržynų ir Sintautų pagrindinėse mokyklose.
 
Beržynų pagrindinė mokykla jau laukia vaikų šurmulio


Šiltai svečius pasitiko Beržynų pagrindinės mokyklos direktorė Raselė Jakaitienė ir jos pavaduotojas ūkio reikalams Romas Milius. Jie supažindino su mokinių ir klasių skaičiumi bei komplektacija, kurie bus patikslinti pirmosiomis rugsėjo dienomis, aprodė atnaujintas, išgražėjusias mokyklos patalpas. Vicemeras A.Damijonaitis pasidžiaugė, kad į šią mokyklą tęsti mokslų sugrįš  57 mokiniai, taip pat ją lankys ir 12 ikimokyklinio amžiaus vaikučių. Iš viso bus sudaryti 6 klasių komplektai. „Vadinasi, klaidos nepadarėme, ši mokykla moka išgyventi. Tačiau, ar visos mokinio krepšelio funkcijos yra vykdomos?“, - klausė vicemeras.
Pasak R. Jakaitienės, nėra nei vienos veiklos, kuri būtų nevykdoma. Direktorė garantavo, kad visos mokinio krepšelio lėšų  paskirstymo ir naudojimo funkcijos yra vykdomos: ir vadovėliai perkami, ir pedagogų kvalifikacija keliama, ir užklasinė veikla vyksta. Mokytojų Beržynų pagrindinei mokyklai netrūksta, visiems sudaromas minimalus darbo krūvis. Taip pat direktorė patvirtino, kad visi mokyklos pedagogai yra specialistai ir priekaištų, susijusių su mokymo procesu,  negaunama.  

Mokinių ir mokytojų jau laukia sutvarkytos klasės ir mokytojų kambarys, puikios aktų ir sporto salės, naujos žaliuzės ir nauji baldai, suremontuota valgykla ir atnaujinta jos įranga. Direktorės pavaduotojas ūkio reikalams Romas Milius pasidžiaugė, kad mokyklos virėjos labai skaniai gamina ir mokiniai, išėję į kitas mokyklas, pasiilgsta šito naminio maisto.

Sintautų pagrindinėje mokykloje kvepia dažais

Sintautų pagrindinėje mokykloje svečių laukė direktorius Vytautas Strolys. Pasak jo, preliminariais duomenimis naujais mokslo metais mokykloje mokysis 126 mokiniai - tai net daugiau negu reikia. Pasirodo, jei pagrindinėje mokykloje daugiau negu 120 mokinių – mažėja mokinio krepšelis. O tai nuostolis mokyklai, nes turės mažiau pinigų. Norime priminti, kad 2010 m. mokinio krepšeliui (valstybės nustatytos ugdymo lėšos vienam sutartiniam mokiniui – pinigai mokytojų algoms, kvalifikacijos tobulinimui, vadovėliams, mokinių profesiniam konsultavimui ir kt.) iš viso skiriama 1,98 mlrd. Lt, o vieną mokinio krepšelį sudarys 3 310 Lt.

Pasak A.Damijonaičio, pažvelgus į tokį mokinių skaičių, aštuonmetės mokyklos statusas šiai mokyklai tikrai negresia. „Tai viena iš nedaugelio rajono mokyklų, kuri netaps aštuonmete.“, - pasidžiaugė vicemeras.  

Direktoriaus Vytauto Strolio teigimu, mokytojų trūkumo nėra, tačiau ne visi turi pilnus darbo krūvius, išskyrus anglų ir lietuvių kalbų bei matematikos mokytojus. „Rajone yra problema, kad sensta pedagogų sudėtis, nes jaunų specialistų beveik neateina“ – kalbėjo vicemeras.

Sintautų pagrindinėje mokykloje kvepia dažais. Pasak direktoriaus išdažyti visi kabinetai. Tai padaryta mokyklos lėšomis. Pilnai suremontuota virtuvė, matematikos kabinetas ir pirmokų klasė. Mokyklos aplinką papuošė nauja tvora, o stadione skalda baigiami išpilti bėgimo takai. Ja direktorius pasirūpino iš anksto, iš sutaupytų pinigų. Tik žmogaus laukė ilgai pagal Viešųjų darbų projektą.

„Yra viena bėda, kurią artimiausiu metu ruošiamės pašalinti“, - pasakojo vicemeras A. Damijonaitis. – Ši mokykla neturi savo sporto salės.“ Šią bėdą galima išspręsti pasinaudojus ES skiriamomis lėšomis. Tačiau, panašu, kad šiais metais to padaryti nepavyks, nes projektų vilkinimo situacija aktuali visoje Lietuvoje.  Tikimasi, kad projektas bus pradėtas įgyvendinti kitais metais ir mokykla pagaliau turės savo spoto salę.

Dar viena didelė problema - kiauras vaikų darželio stogas, kurį reikėtų perdengti. Tai galėtų kainuoti apie 30 000 Lt. Vicemeras pažadėjo artimiausiu metu padėti išspręsti šią problemą. Tikrai labai gaila sugadintų vaikų darželio suremontuotų patalpų.

Tokiais džiaugsmais ir bėdomis dalijosi Beržynų ir Sintautų pagrindinių mokyklų vadovai. Abu nerimaudami, kad nuo rugsėjo 1-osios mokyklų valgyklose dirbančioms virėjoms teks gerokai pasukti galvas, kaip pamaitinti moksleivius sveikais patiekalais pagal naują mokinių maitinimo tvarką ir kaip išlaviruoti tarp sveiko maisto ir 3,80 Lt?  Nei vicemeras, nei Švietimo ir sporto skyriaus vedėja negalėjo pasufleruoti, kaip išspręsti šį kryžiažodį: sveika vaikų mityba už labai kuklią sumą.

Comments are now closed for this entry

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


spa purslai drg

traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos